رویدادها

آتش‌سوزی‌ جنگلی در «آلبرتا»ی کانادا هزاران نفر را آواره کرد

مقامات اورژانس در استان «آلبرتا»ی کانادا اعلام کردند: بیش از ۱۳ هزار نفر از ساکنان این استان به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی گسترده در سراسر این منطقه که در روزهای اخیر با گرمای غیرعادی هوا و وزش بادهای شدید روبرو بوده، ناچار به تخلیه خانه‌های خود شده‌اند.

به گزارش اخبار ما به نقل از شبکه خبری سی ان ان، مدیر سازمان مدیریت اورژانس منطقه آلبرتا در کنفرانس خبریِ روز گذشته (جمعه) به خبرنگاران گفت: دست‌کم ۷۸ مورد آتش سوزی جنگلی در سراسر این استان غربی در حال شعله‌ور شدن است که ۱۹ مورد از آنها خارج از کنترل هستند.

وی افزود: این رویداد طبیعی یادآوری آشکاری از این واقعیت است که آتش‌سوزی‌های جنگلی تا چه حد می‌توانند غیرقابل پیش‌بینی و قدرتمند باشند.

آتش‌سوزی‌ جنگلی در «آلبرتا»ی کانادا هزاران نفر را آواره کرد
عکس: رویترز

مقامات محلی می‌گویند: وسعت آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال جاری میلادی (۲۰۲۳) از آنچه در سال‌های گذشته در این موقع از سال مشاهده می‌شد به طور قابل توجهی بیشتر است.

همزمان در بریتیش کلمبیا در حالی که آتش‌سوزی‌های طبیعی تشدید شده از سوی دیگر، گرما به ذوب شدن سریع برف‌ها و جاری شدن سیل در مناطق جنوبی منجر شده است.

در حالی که مناطق غربی کانادا تا هفته گذشته یک بهار سرد را تجربه می‌کرد اما افزایش سریع ۱۰ تا ۱۵ درجه ای دما، بالاتر از میانگین در این وقت از سال به بروز همزمان آتش سوزی جنگلی و وقوع سیل منجر شده است.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا