رویدادها

آتش‌سوزی گسترده ۳ کارخانه در جاده دماوند/ استفاده از بالگرد آب‌رسان برای اطفاء حریق

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی گسترده در سه کارخانه تولید مصنوعات چوبی و ام‌دی‌اف در جاده دماوند خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با اخبار ما، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۱۲:۵۳ ظهر امروز ، خبر وقوع یک مورد آتش‌سوزی گسترده در چند باب کارخانه در مسیر جاده دماوند به سمت تهران، بعد از پمپ بنزین کمرد از سوی همکاران آتش‌نشان در شهرهای این محدوده به معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام شده و با توجه به اینکه این محدوده در خارج از محدوده عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بود، با موافقت معاونت عملیات بلافاصله آتش‌نشانان چهار ایستگاه به همراه دستگاه‌های بالابر، تانکرهای آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی از شهرستان‌های پردیس، دماوند، بومن، رودهن و … نیز در محل حاضر شدند، گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در سه کارخانه مسقف که در مجاورت هم قرار داشتند رخ داده و هر کارخانه حدود ۱۵۰۰ متر مربع مساحت داشت. به عبارتی آتش‌نشانان با حریقی به وسعت ۴۵۰۰ متر مربع مواجه شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه در این کارخانه‌ها ورق‌های ام‌دی‌اف و مصنوعات چوبی در حجم زیاد تولید و نگهداری شده بود، اظهارکرد:‌ تمام این اقلام دچار حریق شده و شدت آن به حدی بود که علاوه بر اینکه سه کارخانه را کاملا در برگرفته بود، سبب تخریب سقف یکی از این کارخانه‌ها نیز شده و در حال سرایت به کارخانه چهارم بود. در این شرایط آتش‌نشانان تهرانی با کمک دیگر آتش‌نشانان عملیات خود برای اطفای حریق را از چند جهت آغاز کرده و در گام نخست موفق شدند تا از سرایت آن به اماکن مجاور جلوگیری کنند. 

آتش‌سوزی گسترده ۳ کارخانه در جاده دماوند/ استفاده از بالگرد آب‌رسان برای اطفاء حریق

استفاده از بالگرد آب‌رسان برای خاموش کردن آتش

ملکی با بیان اینکه از بالگرد آب‌رسان نیز برای اطفای حریق استفاده شد، گفت: شدت این آتش‌سوزی به حدی بود که طی چندین نوبت از بالگرد آب‌رسان برای تخلیه آب روی محل استفاده شد و در نهایت با تمام اقدامات انجام شده شعله‌های آتش در این محل خاموش شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات شعله‌زنی و لکه‌گیری درحال انجام است، اظهارکرد:‌ چهار ایستگاه آتش‌نشانی که از دقایق اولیه به محل اعزام شده بودند با موافقت ستاد فرماندهی به ایستگاه بازگشته و عوامل دو ایستگاه جدید به عنوان نیروهای کمکی تازه‌نفس در این محل حضور دارند. حضور آتش نشانان تهرانی تا پایان کامل ماموریت شعله‌زنی ادامه خواهد داشت و پس از آن محل برای بررسی علت وقوع حادثه و همچنین تخمین خسارات به عوامل آتش‌نشانی پردیس تحویل داده خواهد شد. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره تعداد مصدومان و خسارات جانی ناشی از این حادثه نیز گفت:‌برابر گزارش‌ها تا به این لحظه این حادثه خسارت جانی نداشته و هیچ مورد مصدومیت ناشی از حریق را در آن شاهد نبودیم. حالا ممکن است چند نفری به دلیل دودگرفتگی یا استرس به عوامل اورژاس مستقر در محل مراجعه و خدمات سرپایی دریافت کنند، اما اینکه کسی در آتش‌سوزی دچار آسیب شود،  نداشتیم.

به گفته ملکی پیش‌بینی می‌شود که تا ساعات پایانی امشب عملیات در این سه کارخانه ادامه داشته و پس از آن به پایان برسد.

استقرار یک اتوبوس آمبولانس و ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس در محل

همچنین محمد اسماعیل توکلی، سرپرست اورژانس استان تهران نیز در این خصوص به اخبار ما گفت: به دنبال اعلام خبر حریق در کارخانه مبل سازی واقع در شهرک صنعتی خرمدشت، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و همچنان استقرار آنان ادامه دارد.

به گفته سرپرست اورژانس تهران تاکنون و در جریان این حادثه سه نفر به عوامل اورژانس مستقر در محل مراجعه کرده و خدمات درمانی را دریافت کرده‌اند. 

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا