تندرستی

آخرین وضعیت خصوصی سازی باشگاه استقلال بررسی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از سازمان خصوصی سازی، مصطفی آجورلو، مدیر عامل فرهنگی و ورزشی استقلال و برخی کارشناسان بازار سرمایه روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه با حسین قربان زاده، مدیرعامل سازمان خصوصی سازی دیدار و درباره این موضوع گفت و گو کردند. نحوه انتقال باشگاه

قربان زاده در این جلسه با تاکید بر تسریع در روند پذیرش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه، اظهار داشت: شفاف سازی کار باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به عنوان مدیریت این باشگاه دیده شود. صرف نظر از نحوه واگذاری مالکیت، نه تنها این دو باشگاه بلکه تمامی شرکت های دولتی باید صورت های مالی شفاف داشته باشند و موانع پذیرش بازار سرمایه را برطرف کنند.

مدیرعامل سازمان خصوصی سازی به نظارت جدی بر موضوعات موثر بر این فرآیند از جمله تهیه گزارش های مالی تا تیرماه 1400، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت و ثبت تغییرات اعضای هیئت مدیره اشاره کرد. در این راستا مدیرعامل باشگاه استقلال قول مساعدت و همکاری حداکثری برای تسریع در درج نمادها را داده است.

وی افزود: اما نحوه واگذاری مالکیت و مدیریت این دو باشگاه البته باید حساس باشد و تا تضمین سودآوری این دو باشگاه و تامین امنیت پس از واگذاری، نیازی به عجله نیست.

در ادامه جلسه پیشنهاداتی در خصوص نحوه واگذاری باشگاه مذکور از جمله نحوه واگذاری در قالب صندوق های سرمایه گذاری خصوصی، قراردادهای مدیریتی، واگذاری در قالب تعاونی و واگذاری بلوکی سهام به اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط، ارائه شد. مورد بحث قرار گرفتند.

بر اساس مذاکرات انجام شده در این نشست؛ مقرر شد روش های پیشنهادی اعم از سرمایه گذاری و عرضه اولیه و همچنین روش های نوین سرمایه گذاری اقتصادی در باشگاه ها به ویژه از طریق بازار سرمایه مانند صندوق سرمایه گذاری خصوصی در کارگروه های تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

آنها همچنین در مورد راه های کسب درآمد باشگاه در قالب تفاهم نامه ای با موسسات مالی دارای مجوز بورس برای استفاده از برند باشگاه صحبت کردند.

لازم به ذکر است کلیه شرکت های مشمول واگذاری جهت اخذ هرگونه مجوز باید از قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و بند (ب) ماده (25) قانون برنامه ششم توسعه تبعیت کنند. ثبت صورتجلسه از مجمع عمومی و هیأت اداری هیئت و نقل و انتقال دارایی اخذ و اخذ کلیه مجوزهای مربوطه از این سازمان.

دکمه بازگشت به بالا