عمومی

آزادی ۸۶ زندانی در هرمزگان به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مجتبی قهرمانی گفت: به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار دهلی; حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله تعالی علیه) و در نتیجه مساعدت ستاد دیه استان، اعلام رضایت مندی از شکایات و بررسی دقیق و فوق العاده پرونده زندانیان توسط ضابطین قضایی و پس از استماع اظهارات هر یک. از آنها، در مورد آن دسته از متقاضیانی که دارای شرایط قانونی هستند و مشمول تخفیف مجازات، آزادی مشروط و مرخصی هستند که منجر به خاتمه زندان و سایر دوستی های قانونی می شود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر 64 زندانی که به همت دادگاه آزاد شدند، 9 نفر نیز با اعلام رضایت به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و 13 نفر نیز آزاد شدند. با کمک 380 میلیون تومان از ستاد دیه استان هرمزگان آزاد شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: روند آزادی این تعداد زندانی رویکرد اصلاحی و تربیتی دارد و از آنجایی که امنیت مردم خط قرمز قوه قضائیه است، در بین این رفقای حقوقی نیز سارقان با تاریخ، دزدان مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر و سلاح و کسانی که به هیچ وجه امنیت مردم را سلب نمی کنند.

قهرمانی همچنین به نقش اعطای آزادی و دوستی های قانونی در شرایط ملی و مذهبی در تنبیه و اصلاح زندانیان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که آزادی این مددجویان در بازسازی اجتماعی و تحکیم روابط خانوادگی آنان موثر بوده و در عین حال سرعت بخشیدن به آن ها را در پی داشته باشد. روند اصلاح و تربیت آنها .اختلاف

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اجرای طرح آزادی زندانیان به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را اقدامی فرهنگی برای زنده نگه داشتن یاد و نام سردار رشید اسلام عنوان کرد. و تاکید کرد: بی شک شهادت دل سرلشکر حاج قاسم سلیمانی عزم ما را برای ادامه راه پرافتخار این آموزه مجاهد برای خدمت هر چه بیشتر به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزایش داد.

دکمه بازگشت به بالا