جامعه

آغاز پویش «مشق‌ احسان» با توزیع ۳۲۰ هزار بسته لوازم‌تحریر در مناطق محروم

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و به همت بنیاد احسان ، اسکن سالانه «تمرین احسان» با هدف توزیع نوشتار ایرانی بین دانش آموزان نیازمند کشور آغاز شد.

به گزارش اخبار ما ، حرکت ملی “تمرین احسان” امروز در این مراسم که با حضور معاون هماهنگ کننده ستاد اجرایی مزرعه امام و مدیر اجرایی بنیاد احسان در یکی از مساجد شهرک محروم هرندی در تهران

معاون فرمانده نیروی انتظامی فرمان امام در این مراسم گفت: “این سومین سال است که رزمایش احسان انجام می شود و این ایده توسط ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان یک ایده مثبت برای تأمین مایحتاج ایرانی و دانش آموزان نیازمند برای خانواده ها توسعه داده شد. “

سید مصطفی سید هاشمی در مورد جزئیات پویش امسال افزود: امسال ستاد اجرایی فرمان امام 150 هزار بسته نرم افزاری با سرمایه 50 میلیارد تومان برای دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی صادر کرد و حدود 70 هزار بسته از طریق مشارکت عمومی ارائه می شود. “

سید هاشمی خاطرنشان کرد: عرضه کنندگان کاملاً تولید داخل هستند و با ارائه آنها برای کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل اشتغال ایجاد شده است.

معاون هماهنگ کننده ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ارزش هر بسته نرم افزاری 4000 تومان برآورد شده است.

وی در خصوص توزیع این اقلام گفت: بنیاد احسان 1000 گروه آموزشی برای جهادگران سراسر کشور شناسایی و انتخاب کرده است ، این گروه های جهادی بسته های لوازم التحریر را در مناطق حاشیه ای و کم درآمد توزیع می کنند.

معاون فرمانده نیروی انتظامی فرمان امام در مورد آخرین اخبار مربوط به واکسن کویرات برکت نیز گفت: “تاکنون تولید واکسن برکت 2 میلیون دوز بوده است که بیش از 5 میلیون و 3000 دوز واکسن به وزارتخانه تحویل داده شده است. بهداشت و سایر واکسن ها پس از آزمایش کیفیت ، به این وزارتخانه ارائه می شود.

سید هاشمی خاطرنشان کرد: فرایند تولید در فاز دوم کارخانه شففرمد از هفته گذشته آغاز شد و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت 6 تا 8 میلیون دوز طی چند روز آینده به طور رسمی راه اندازی می شود.

لازم به ذکر است بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون بیش از یک میلیون و 200 هزار مجموعه لوازم اداری بین دانش آموزان نیازمند توزیع کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا