عمومی

آمادگی نهاد‌ها و نیرو‌های مسلح برای مقابله با اومیکرون

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه اطلاع رسانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جلسه روسای کمیته های تخصصی مقابله با ویروس کرونا به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور هیأت وزیران رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و سایر مسئولان ذیربط برگزار شد.

وزارت بهداشت همچنین به آمادگی بیمارستان ها در آغاز ساعت پیک ششم، وضعیت فعلی تخت های فعال بیمارستانی، پر شدن تخت های بیمارستانی از بیماران عروق ویروس کرونا، گزارش تعداد تخت های موجود و نیاز بیمارستان ها اشاره کرد. . تخت در استان ها به ویژه در زمان شیوع. Omicron ارائه کرد و اعضای جلسه خاطرنشان کردند که باید با تخصیص اعتبارات لازم برای رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی به ویژه در زمان شیوع این بیماری، نیازهای کشور هر چه سریعتر برطرف شود. سویه جدید Omicron، و همچنین رسیدن به سرانه تخت های استاندارد بیمارستانی.

محمد مخبر در این نشست تاکید کرد: در صورت نیاز تا قطع زنجیره شیوع بیماری امیکرون، نهادهای مردمی و نیروهای مسلح تمهیدات لازم را برای کمک به وزارت بهداشت و کادر درمانی بیندیشند.

در این جلسه وضعیت پوشش واکسیناسیون در کشور به ویژه تزریق دوز در گروه های سنی هدف و زیر 18 سال و همچنین توصیه های کمیته علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین اعلام شد که آمار مرگ و میر ناشی از بیماری عروق ویروس کرونا در افرادی که واکسینه نشده اند 10 برابر بیشتر از افرادی است که واکسن را انجام داده اند و لازم است افرادی که واکسینه نشده اند واکسینه شوند تا ایمنی در جامعه تامین شود. . و برای مردم مشکل ایجاد نکند. خودت شروع کن

بررسی تامین مالی و تجهیز بیمارستان ها به ویژه بیمارستان های نوجوانان و کودکان از دیگر موضوعات این نشست بود.

دکمه بازگشت به بالا