جامعه

آمادگی پلیس برای اجرای مصوبات کمیته آلودگی هوا/آیا محدودیت تردد جدیدی برای خودروها اجرا می‌شود؟

رئیس پلیس تهران بزرگ از آمادگی پلیس برای اجرای کامل مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران برای کاهش آلودگی هوا خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت وگو با اخبار ما. وی در خصوص اقدامات پلیس برای کاهش آلودگی هوای تهران گفت: موضوع آلودگی هوا موضوعی نیست که تنها یک یا دو دستگاه پاسخگوی آن باشند، بلکه بسیاری از دستگاه ها در این زمینه مسئولیت دارند و باید به وظایف خود عمل کنند. ضمناً همانطور که قبلاً گفتم یکی از آن موارد توجه به قانون هوای پاک است و لازم است همه دستگاه ها به تعهداتی که بر اساس این قانون برای آنها تعریف شده است عمل کنند.

وی با بیان اینکه پلیس نیز در این قانون به وظایف خود عمل می کند، گفت: علاوه بر این اعلام می کنیم که آمادگی داریم مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران را به طور کامل اجرا کنیم. به عنوان مثال پس از چندین سال اجرای طرح زوج و فرد از منازل مجددا در جلسه ای با حضور وزیر کشور تصویب شد و اجرای آن را پذیرفتیم و این طرح اجرایی شد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران امکان ممنوعیت پلاک خودرو در سایر شهرها و همچنین اعمال محدودیت های تردد در خیابان های تهران در زمان آلودگی هوا وی همچنین گفت: مبنای ما بر اساس مصوبات کمیسیون اضطرار آلودگی هوا است و اینطور نیست که خودسرانه آن را اجرا کنیم. ما تاکنون چنین مصوبه ای نداشته ایم و مشابه آن را اجرا نکرده ایم. در نشست های تخصصی موضوعات مختلفی مطرح می شود و کارشناسان پلیس نیز در این جلسات حضور دارند تا نظرات خود را بیان کنند. در نهایت هر آنچه که توسط پلیس تایید و اجرا شود اجرا می شود.

رحیمی افزود: موارد پیش بینی شده در قانون از جمله برخورد با خودروهای آلاینده، بدون معاینه فنی و … در تمام ایام سال انجام می شود و درخواست موقت نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا