بین الملل

آمریکا: در حال مذاکره برای حفاظت از کشتی‌ها در دریای سرخ هستیم

مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که در حال مذاکره با چندین کشور برای تشکیل یک نیروی دریایی برای حفاظت از کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی هستیم.

به گزارش اخبار ما، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه در سخنانی گفت که «در حال مذاکره با سایر کشورها برای ایجاد یک گروه ضربت دریایی جهت کمک به تضمین عبور کشتی‌ها در دریای سرخ است».

جیک سالیوان افزود: «اسرائیل با برخی از کشورها درباره ایجاد نیرویی برای حفاظت از خطوط کشتیرانی در دریای سرخ در برابر حملات یمنی‌ها رایزنی کرد».

مشاور امنیت ملی آمریکا ادامه داد: «ما به رایزنی و مشورت با متحدان خود در مورد پاسخ به حملات “حوثی‌ها” (ارتش یمن) به کشتی‌ها ادامه می‌دهیم».

جیک سالیوان ایران به تأمین سلاح برای یمن جهت هدف قرار دادن کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی متهم کرد و مدعی شد: «ایران حوثی‌ها را به سلاحی که از آن استفاده می‌کنند، تجهیز کرد و در نهایت این کشور مسئول است».

به گزارش الجزیره، وی اضافه کرد، «با چند کشور برای تشکیل نیروی دریایی برای حمایت از کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی گفت‌وگو می‌کنیم».

جیک سالیوان همچنین به تحولات جاری غزه اشاره کرد و گفت: «با اسرائیل در مورد مدت زمان عملیات در غزه صحبت کردیم».

مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: «با اسرائیلی‌ها در مورد حمایت از غیرنظامیان در غزه، مذاکرات روزانه داریم».

وی تأکید کرد که «آمریکا با مصر و قطر درباره نحوه پیشبرد استراتژی آزادی گروگان‌ها مذاکره کرد».

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا