فرهنگی

آمریکا و تروئیکا درباره قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام بیانیه صادر کردند

به منظور اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل؛

ایالات متحده آمریکا و سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه روز جمعه در بیانیه‌ای مشترک درباره قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ادعاهای خود علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را تکرار کردند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، در این بیانیه که نسخه ای از آن در سایت وزارت خارجه انگلیس منتشر شده، مدعی شده است: این قطعنامه پاسخی به همکاری ناکافی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه جدی و جدی است. موضوعات باقیمانده مربوط به تعهدات حقوقی ایران مبنای موافقتنامه پادمان های معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) تصویب شد.

این قطعنامه که تحت فشار سیاسی شدید تروئیکا و ایالات متحده به تصویب رسید، در بیانیه ای اعلام کرد که شورای حاکم “پیام روشنی را ارسال کرد که ضروری و فوری است که ایران به تعهدات پادمانی خود که طبق معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای مورد نیاز است عمل کند. (NPT)” و بدون تاخیر اقدامات مشخص شده را انجام دهید. ایران باید توضیحات فنی معتبری برای حضور ذرات اورانیوم شناسایی‌شده در سه سایت اعلام‌نشده ارائه کند و محل مواد هسته‌ای مرتبط و/یا تجهیزات آلوده را روشن کند.»

اگرچه قطعنامه جدید شورای حکومتی با یازده درصد کاهش به نفع قطعنامه قبلی تصویب شد، ترویکا و ایالات متحده استدلال می کنند که تصویب آن “متکی بر حمایت بی دریغ شورای حاکم از کار بلندمدت آژانس بین المللی انرژی اتمی است.” تلاش با ایران برای حل مسائل حیاتی.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا