فرهنگی

آمریکا و فرانسه میزبان فیلمهای کوتاه ایرانیآمریکا و فرانسه میزبان فیلم های کوتاه ایرانی هستند

پیمان شاه محمدی تهیه کننده و مدیر پخش و فروش بین المللی از انتخاب رسمی فیلم کوتاه ایرانی در ویسکانسین آمریکا خبر داد و از حضور موفق فیلم های کوتاه ایرانی در سطح بین المللی در سال های اخیر گفت.


به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری اخبار ما؛ پیمان شاه محمدی تهیه کننده و مدیر پخش و فروش بین المللی از انتخاب رسمی فیلم های کوتاه ایرانی در ویسکانسین آمریکا خبر داد و به حضور موفق فیلم های کوتاه ایرانی در سطح بین المللی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تنوع در ژانر وجود دارد. و آثار موضوعی و همچنین داستان‌گویی در میان فیلم‌های ایرانی، مخاطبان سراسر جهان را به چالش کشیده تا با فیلم‌های ما بیشتر از قبل ارتباط برقرار کنند و این کاملاً محسوس است.» «هفت سال و ده روز کمتر» به کارگردانی حمید نوری، «منفی 3625» به کارگردانی حسین بابائیان، «بچه ها» به کارگردانی امیر دریانی، «گذر» به کارگردانی پگاه ارضی و «مصطفی» به کارگردانی قلیرز تیموری در دوازدهمین جشنواره بین المللی. در جشنواره گرین بی در ویسکانسین آمریکا نیز موفق شدند رقابت رسمی شده است. جشنواره بین المللی GBFF چند هفته از ابتدای فوریه تا پایان مارس 2022، یعنی از 3 فوریه تا 6 مارس 2014 برگزار می شود و یکی از رویدادهای طولانی مدت است. برنامه های مختلف درب ها ایالات متحده است. فیلم‌های منتخب ویژه این فرصت را دارند که در بخش ویژه جشنواره به نام «فیلم‌های اطراف شهر» در St. نوربرت

وی در ادامه توضیح داد: GBFF دسته بندی های زیادی دارد. در این جشنواره بین المللی علاوه بر فیلم های بلند، فیلم های مستند و کوتاه نیز به نمایش در می آید. جشنواره گرین بی فرصتی برای ارتباط فیلمسازان و مخاطبان در یک فضای اجتماعی و «گفتگو» بین فیلمسازان و مخاطبانشان در حضور کارشناسان فراهم می کند. صنعت جشنواره گرین بی نامزدهای خود را در چندین بخش اعلام می کند. شامل: جایزه هیئت داوران و جایزه تماشاگران برای بهترین فیلم.

وی در پایان به موفقیت فیلم های کوتاه «هفت سال، ده روز کوتاه»، «منفی 3625» و «مصطفی» در جشنواره جهانی فیلم کن فرانسه اشاره کرد و گفت: با این سه فیلم در سه رشته موفق به کسب این جایزه شدیم. به ترتیب.” : جایزه بهترین فیلم کوتاه، جایزه بهترین فیلم حقوق انسان، جایزه بهترین فیلم عدالت اجتماعی. این جشنواره متشکل از 7 هیئت داوران از صنعت سینما، صنعت است موسیقی و حوزه های هنری و فرهنگی دیگری هم هستند که ربطی به فیلم های رقیب ندارند و از طریق نمایش خصوصی به بهترین فیلم های هر دسته جایزه خواهند داد. جشنواره جهانی فیلم کن در دو بخش ماهانه و سالانه برگزار می شود و همه برندگان ماهانه به طور خودکار در رقابت سالانه در سال 2023 برای فرصت برنده شدن جایزه و فرصت نمایش فیلم خود در تئاتر معروف کن، پایتخت، با یکدیگر رقابت می کنند. سینمای جهان آنها حضور خواهند داشت. برندگان بزرگ از بین تمامی برندگان ماهانه برای هر دسته معرفی می شوند و جایزه معتبر دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام//

بیشتر بخوانید:

واحد پول u

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دکمه بازگشت به بالا