جامعه

آنچه باید در مورد اختلال اضطراب بدانیم

این کاملاً طبیعی است که هر از گاهی به دلیل نگرانی در مورد کار و خانواده یا به دلیل یک رویداد مهم یا رویداد بزرگ احساس اضطراب کنید.

به گزارش اخبار ما، به گفته کارشناسان، همه افراد عصبی می شوند، اما در برخی از افرادی که از اختلالات اضطرابی رنج می برند، این اضطراب به همراهی همیشگی تبدیل می شود که می تواند فرد را از انجام کارهای عادی و کارهایی که هر روز باید انجام دهد باز دارد. به.

اختلال اضطرابی می تواند باعث شود که فرد احساس بیماری کند و با علائم دیگری همراه شود که زندگی روزمره را مختل می کند.

به گفته انجمن آمریکایی اضطراب و افسردگی، اختلالات اضطرابی شایع ترین بیماری روانی در ایالات متحده است. هر ساله حدود 40 میلیون بزرگسال 18 ساله و بالاتر از این مشکلات رنج می برند. اختلال اضطراب حالتی روانی است که در آن احساس خشم و تحریک پذیری فرد از حالت عادی فراتر رفته و دیگر نمی تواند به طور طبیعی عمل کند و در این صورت باید آن را یک مشکل جدی تلقی کرد.

علائمی که مقابله با آنها دشوار است

به گفته روانپزشکان، افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی اغلب طیف وسیعی از علائم را تجربه می کنند، از جمله:

احساس ناراحتی در معده

– تغییر اشتها

اسهال یا یبوست

– سردرد

تنش عضلانی در شانه ها، گردن یا فک

– نا آرام

– تحریک پذیری

افزایش ضربان قلب یا تپش قلب

اختلالات اضطرابی قابل درمان است

اگرچه سالانه افراد زیادی به این اختلالات مبتلا می شوند، اما می توان آنها را درمان کرد و روش ها و داروهای مختلفی وجود دارد که می تواند به بیمار کمک کند تا با این اختلال زندگی کند.

برای شروع، گفتار درمانی می تواند در درمان اختلالات اضطرابی مفید باشد و اغلب اولین انتخاب برای اختلال اضطراب است. درمان شناختی رفتاری، رفتار درمانی دیالکتیکی و مواجهه درمانی از دیگر روش های درمانی هستند.

علاوه بر این درمان ها، می توان داروهای خاصی را برای کمک به کنترل علائم اضطراب تجویز کرد. این داروها به عنوان داروهای ضد اضطراب شناخته می شوند.

برخی از داروها روزانه مصرف می شوند

انواع مختلفی از داروها برای افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی تجویز می شود که باید روزانه مصرف شوند و وضعیت روانی آنها را ثابت نگه دارد. برخی از آنها داروهای افسردگی هستند که برای درمان افسردگی نیز استفاده می شوند.

مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، مهارکننده‌های بازجذب سروتونین – نوراپی نفرین یا SNRI، سه حلقه‌ای و بوسپیرون برخی از این داروها هستند.

در حالی که برخی از داروهای اضطراب برای حفظ مواد شیمیایی مورد نیاز مغز باید به صورت روزانه مصرف شوند، داروهایی وجود دارند که فقط در صورت وجود اضطراب یا حمله باید مصرف شوند، از جمله: بنزودیازپین ها، هیدروکسیزین و مسدود کننده های بتا ممکن است ذکر شود.

سایر روش های موثر مداخله

علاوه بر داروها، راه‌های دیگری نیز برای کنترل علائم اختلال اضطراب وجود دارد، از جمله:

از کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

– ورزش

– خواب کافی داشته باشید

– تمرینات آگاهی (مدیتیشن)

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا