بین الملل

ابراز خرسندی گروسی از امضای چارچوب توافق همکاری بحرین با آژانس اتمی

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دیدار با مقام بحرینی و امضای توافق‌نامه همکاری این کشور با دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل ابراز خرسندی کرد.

به گزارش اخبار ما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه (امروز) گفت که از دیدار با «یوسف عبدالکریم بوچیری» دیپلمات ارشد بحرینی و نماینده این کشور نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین پس از امضای چارچوب توافق همکاری بین دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل و این کشور پادشاهی حاشیه خلیج فارس خرسند است.

گروسی با اشاره به کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اکنون در وین در حال برگزاری است، اظهار داشت: از دیدار با دکتر یوسف عبدالکریم بوچیری از بحرین خرسند هستم. بحرین در جریان کنفرانس عمومی توافق‌نامه‌ای را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امضا کرده که همکاری‌های خود را در زمینه غذا، کشاورزی، تغذیه، منابع آبی و محیط زیست افزایش می‌دهد. ما آن را به نتایج ملموسی برای بحرین تبدیل خواهیم کرد.

ابراز خرسندی گروسی از امضای چارچوب توافق همکاری بحرین با آژانس اتمی

«هوآ لیو» معاون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز روز چهارشنبه با بوچیری به منظور امضای چارچوب برنامه کشوری بحرین (CPF) برای سال‌های 2024-2029 دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، CPF چارچوب مرجع برای برنامه‌ریزی میان مدت همکاری فنی بین آژانس اتمی و یک کشور عضو است. این برنامه، حوزه‌های اولویت‌دار را مشخص می‌کند که به انتقال فناوری هسته‌ای و منابع همکاری فنی برای حمایت از اهداف توسعه ملی منتهی می‌شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا