بین الملل

ادامه اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی؛ انتقاد گانتس و لاپید از اظهارات بن گویر

اختلافات در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هر روز شکل تازه‌ای می‌گیرد و اینبار رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی به همراه عضو کابینه جنگ این رژیم از اظهارات وزیر امنیت داخلی به شدت انتقاد و تأکید کردند این اظهارات به «جایگاه تل آویو در سطح بین‌المللی» آسیب می‌زند.

به گزارش اخبار ما، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته بود: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به جای اینکه حمایت کامل از ما به عمل آورد کمک‌های بشردوستانه و سوخت به غزه می‌دهد و این سوخت و کمک‌ها به دست حماس می‌رسد.

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات گفت: بن گویر ثابت کرد که چیزی از سیاست خارجه نمی‌فهمد و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل کنترل تندروهای کابینه خود را ندارد.

لاپید افزود: اظهارات بن گویر حمله مستقیمی به جایگاه اسرائیل در سطح بین‌المللی است و به امنیت آن آسیب می‌زند.

وی در سخنان دیگری نیز گفت: معامله تبادل اسرا برای تل آویو دردناک خواهد بود اما باید اسرا به خانه‌هایشان بازگردند.

بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: نتانیاهو باید به بن گویر دستور بدهد که لطمه زدن به روابط خارجه اسرائیل را متوقف کند. این اظهارات غیرمسئولانه به روابط استراتژیک اسرائیل و امنیت آن لطمه می‌زند.

بن گویر گفته بود: اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بود رفتار آمریکا کاملا فرق می‌کرد. به نظر من دولت بایدن در تلاش‌های نظامی اسرائیل کارشکنی می‌کند.

بن گویر افزوده بود: باید ساکنان غزه را به مهاجرت داوطلبانه تشویق کنیم و برای این کار باید انگیزه‌های مالی ایجاد کنیم. من با هرگونه توافقی با حماس که شامل آزادی هزاران فلسطینی یا پایان دادن به جنگ قبل از شکست کامل حماس باشد، مخالف هستم.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا