بین الملل

ادعای یک بلاگر روس درباره استخدام نیروهای سابق واگنر توسط وزارت دفاع روسیه

به نقل از پایگاه اسکای نیوز، سازمان “انستیتوی مطالعه جنگ” (ISW) اعلام کرد، یک بلاگر نظامی روسی ادعا کرده که پرسنل سابق شرکت واگنر که بعد از شورش نافرجام یوگنی پریگوژین، مدیر کشته شده سابق واگنر، این سازمان را به همراه آندری تروشف، یکی از بنیانگذاران شرکت ترک کردند، اکنون به دو شرکت نظامی خصوصی وابسته به وزارت دفاع روسیه شامل شرکتهای Redut و Volunteer Corps پیوسته‌اند.

به نوشته اسکای نیوز، این بلاگر روسی همچنین ادعا کرد، این سربازان سابق شرکت واگنر در حال استقرار مجدد به همراه واحدهای جدیدشان در منطقه باخموت اوکراین – جایی که پیش از این نیروهای سازمان سابقشان توانستند مشهورترین پیروزی واگنر را کسب کنند – هستند.

انستیتوی مطالعه جنگ گزارش کرد: “این بلاگر ادعا کرد که تروشف تلاش می‌کند پرسنل واگنر را که اکنون در بلاروس، آفریقا، و خاور میانه فعال هستند برای شرکت‌های نظامی خصوصی وابسته به وزارت دفاع روسیه استخدام کند.”

این بلاگر همچنین جزئیاتی نیز درباره وضعیت فعلی واگنر بیان داشته و گفت، آنتون یلیزاروف، رئیس جدید این شرکت نظامی و نیروهایی که هنوز به آن تعلق دارند در حال مذاکره با گارد ملی روسیه درباره وارد شدن واحدهای واگنر به رده‌های این نیرو هستند.

به نوشته انستیتوی مطالعه جنگ، این بلاگر گفت، این مذاکرات اکنون در مرحله قراردادها است.

310310

تیم تحریریه مقالات بین المللی

تحلیل‌گر خبری بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای داغ جهانی. به شما اخبار روز را با نگاهی بی‌طرف و با تحلیل‌های کارشناسی ارائه می‌دهم. با دسترسی به منابع قوی، اطلاعاتی دقیق و جامع را به شما می‌رسانم.
دکمه بازگشت به بالا