ارزش سهام بی وای دی کاهش یافت

درآمد بی‌وای‌دی به دلیل فروش فزاینده خودروهای الکتریکی افزایش یافت اما از آنجایی که جنگ قیمت در چین به پایان رسید، کمتر از انتظارات تحلیلگران بود. سهام شرکت بی‌وای‌دی پس از تخفیف شدید پایان سال برای رسیدن به اهداف فروش ۲۰۲۳ خود سقوط کرد و به درآمد آسیب رساند.

به گزارش اخبار ما، این شرکت اعلام کرد که فروش در چین به جبران کاهش تقاضای جهانی کمک کرد و درآمد خالص اولیه بی‌وای‌دی در سال ۲۰۲۳ را به حداقل ۷۵ درصد نسبت به سال قبل رساند اما مجموع آن کمتر از میانگین برآورد تحلیلگران برای ۳۱.۵ میلیارد یوان است. پس از اینکه این شرکت درآمد خالص اولیه ۲۰۲۳ را بین ۲۹ میلیارد یوان (۴ میلیارد دلار) تا ۳۱ میلیارد یوان گزارش کرد، سهام بی‌وای‌دی حدود ۴ درصد سقوط کرد و زیان سال گذشته را به حدود ۳۷ درصد افزایش داد.

در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳ بی‌وای‌دی ۵۲۶ هزار و ۴۰۹ خودروی تمام الکتریکی فروخت و برای اولین‌بار از تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده در سطح جهان پیشی گرفت. این رشد عمدتاً ناشی از خط تولید بسیار گسترده‌تر مدل‌های ارزان‌تر آن در چین بوده است.

طبق گزارش بلومبرگ، درآمد خالص سه ماهه چهارم بین ۷.۲ میلیارد یوان تا ۹.۲ میلیارد یوان خواهد بود که از ۱۰.۹ میلیارد یوان سه ماهه قبل کمتر است. سهام بی‌وای‌دی در سال جاری ۱۶ درصد کاهش یافته است.  

بی‌وای‌دی نیز در چین، مانند سایر سازندگان خودروهای برقی، بزرگترین بازار خودروی جهان، دچار جنگ قیمتی شده است. در ماه نوامبر، در تلاش برای رسیدن به هدف تحویل سالانه خود، مدل‌های محبوب خود را تا ۱۰ هزار یوان تخفیف داد تا به هدف تحویل سالانه ۳ میلیون دستگاه دست یابد که کمی از آن فراتر رفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا