تندرستی

ارزیابی مسیر ۴۰ساله سیاست‌گذاری علمی توسط دانشگاهیان

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیریند، علی ذوقی در اولین نشست امسال با اعضای مرکز امور آسیب دیدگان در خصوص نقش شهدا و ایثارگران بر اساس بیانیه گام دوم و چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی در گام اول در 40 سال گذشته و در گام دوم انقلاب اگر دارای روحیه ایثار، شهادت، جهاد، مقاومت و خودباوری باشد که به خوبی در زندگی مردم دیده می شود، به دست آورد. شهدا و ایثارگران


بیشتر بخوانید:

صدور بیانیه گام دوم انقلاب، آغاز ایجاد تمدن اسلامی است


وی ادامه داد: گام دوم انقلاب مانند 40 سال اول نیازمند ایثار و جهاد است که در واقع با اطلاع رسانی به همه اقشار جامعه مسیر سعادت و سعادت را ترسیم کرده اند.

چشم انداز بیانیه گام دوم در ایجاد تمدن نوین اسلامی است

مدیرکل حراست افزود: بیانیه گام دوم دارای آموزه های جامع و کاملی است، این بیانیه به صراحت بیانگر آرمان بزرگ انقلاب اسلامی به نام ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

ذوقی گفت: برای آشنایی بهتر با بیانیه گام دوم انقلاب و ارتباط آن با جامعه ایثار و شهادت، باید گفت که این بیانیه که در بهمن ماه 1394 توسط مقام معظم رهبری منتشر شده است. “سند اقتدار ملت ایران.” بیانیه گام دوم انقلاب علاوه بر جمع بندی نتایج به دست آمده در 40 سال اول، برنامه ای اجرایی و کاربردی برای ورود به دهه پنجم و هدفی بزرگ برای دستیابی به موفقیت های بیشتر است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه به نتایج بدست آمده در 40 سال اخیر اشاره کردند و بار دیگر به اهداف و آرمان های انقلاب و ملت ایران اسلامی اشاره کردند و موفقیت های به دست آمده را یادآور شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز عزم خود را جزم کرده تا به دانشگاهی مشکل گشا و کارآفرین تبدیل شود. از آنجایی که بزرگ ترین جبهه دفاعی کشور «اقتصاد» است، افرادی که در جبهه اقتصادی کشور برای ایجاد ثروت و اشتغال فعالیت می کنند، پیشتازان و رزمندگان خط مقدم هستند.مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: این بیانیه چند هدف دارد، ابتدا یادآوری می کند که مردم ما در چه شرایطی انقلاب کردند و چه سختی هایی برای انقلاب متحمل شدند و سپس یادآور شد: چه دستاوردها و موفقیت هایی برای کشور 40 سال بعد از انقلاب.»

این مسئول افزود: با اشاره به این موارد در قسمت اول بیانیه، گام دوم انقلاب به نوعی یادآور دستاوردها و پیروزی های کشور و یادآوری چگونگی تقویت آن پیروزی ها و وحدت و مقاومت مستمر است. و این پیروزی ها را تثبیت کنید.”

ذوقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بخش دوم این بیانیه برنامه اجرایی و عملی را ارائه کردند و اهداف و برنامه های ملی و بین المللی ایران در دهه پنجم انقلاب را به صورت کاملاً شفاف و عملیاتی و چگونگی حرکت و رفتار در این دهه را بیان کردند. و خارج از میدان، کشورها اعلام مخالفت با دشمن کردند.

شرایط تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

این کارشناس فرهنگی افزود: رهبری همچنین شرایط رسیدن به اهداف تعیین شده برای گام دوم انقلاب را بیان کردند و آن «اتحاد همه جانبه، ایمان به آرمان ها، خودباوری، توانمندسازی جوانان و شعاری است که ما داریم». می تواند، انقلاب، دفاع از انقلاب اسلامی، توجه به اخلاق و معنویت، استکبار ستیزی، سربلندی به گذشته و امید به آینده، در جهان بینی ملت ایران متبلور شده است.

درباره ارتباط بیانیه گام دوم انقلاب با جامعه بزرگ ایثارگران و ایثارگران باید گفت: «ما را سرافراز، قوی و پر امید نگه داشت»، روحیه مجاهدت، ایثار و شهادت. و از خود گذشتگی.»

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: بدون شک دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی در گام اول و طی 40 سال گذشته و در گام دوم انقلاب اگر روحیه نفس داشته باشیم. -ایثار، شهادت، جهاد، مقاومت و خودباوری.» در زندگی شهدا و ایثارگران و نصب قرار گرفته است.

یک مقام دانشگاهی گفت: جامعه بزرگ شهدا و خانواده های رزمندگان امروز وظیفه دارند ارزش ها و همان ایمان عمیق را به جوانان و آینده سازان این کشور بازآفرینی کنند و آنان را به عنوان سربازی توانا با خود پرورش دهند. اندیشه و بصیرت عمیق تا بتوانند راه درست را طی کنند.«باطل را بشناسید و با روحیه جهادی، شهادت طلبی، وحدت ملی و اعتقاد راه را ادامه دهید.

ذوقی بیان کرد: از سوی دیگر بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر تمدن سازی است و مقام معظم رهبری در مسیر تمدن سازی عمل کردند و با سربلندی 40 سال گذشته را جمع بندی کردند و افق هایی را برای گام دوم باز کردند. تمدن. انقلاب.”

تحلیل تمدن ها در بیان گام دوم انقلاب اسلامی

وی گفت: بیانیه گام دوم با چهار تمدن مواجه است، تمدن گذشته اسلامی که در قرون اولیه ظهور اسلام تجلی یافته است. تمدن دیگری که با این بیان روبروست تمدن شیعی گذشته ما ایرانیان است که در صفویه متبلور شد، تمدن غرب یکی از تمدن هایی است که با آن روبرو هستیم و نمی توان از آن چشم پوشی کرد و چهارمین تمدنی است که گام دوم بیانیه با تمدن آینده مواجه است. مهدوی

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی افزود: بیانیه گام دوم به این چهار تمدن می پردازد و روابط متفاوتی با آن تمدن ها دارد و باید تمدن های رقیب و رابطه آنها با تمدن های همجوار را نقد و تحلیل کرد. بزرگنمایی.

ذوقی افزود: در بیانیه گام دوم دو موضوع مورد توجه قرار گرفت. بحث اول خلاصه ای باشکوه از گذشته است، رهبری در این بخش با توجه به خصومت هایی که در حال رخ دادن است و برخی جریانات سعی در سیاه و کسل کننده جلوه دادن عملکرد نظام در 40 سال اخیر دارند، به بیان دستاوردها و اشاره پرداختند.

وی افزود: رهبری در قسمت دوم بیانیه با نگاه به آینده و برشمردن ظرفیت های نظام و کشور، از امید صحبت می کنند و بیان می کنند که آن امید مبتنی بر توهم و بی اطلاعی از واقعیت ها نیست، بلکه حتی زمانی که نقاط ضعف دیده می شود، چنین توانایی هایی برجسته می شود.» که باید به گام دوم انقلاب امیدوار بود.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: رهبری در مقابل جریان های مختلفی که سعی کرده اند 40 سال گذشته را سیاه و پر از ضعف نشان دهند تا مردم را از آینده نظام ناامید کنند. آنها دیدگاه واقع بینانه ای ارائه می دهند که رهبری در این بیانیه از تشدید معنویت و اخلاق صحبت می کنند، اما برخی جریانات در جامعه مرتباً خلاف این را القا می کنند.

ذوقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بر هویت انقلاب و بحث خودسازی متمرکز شدند. مفاهیمی مانند هویت، مفاهیمی کیفی هستند که تعاریف مختلفی دارند، تلاش هایی مانند گام دوم و تلاش هایی از این دست در انجام آن. هدف این است که رهبری هویت انقلاب را به جامعه معرفی کنیم و از برداشت های نادرست برخی جریان ها از هویت انقلاب جلوگیری کنیم.

وی گفت: بر عهده دانشگاهیان است که طی این بیانیه مسیر 40 ساله سیاست گذاری علم و آموزش در ایران را ارزیابی کنند تا مشخص شود آن سیاست ها چقدر برای تفکر انقلاب مناسب بوده است.

توسعه ادبیات مفهومی برای بیان گام دوم انقلاب اسلامی

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: نخبگان علوم انسانی و دانشگاهی باید برای مفاهیم این بیانیه ادبیات تولید کنند و همراه با این ویرایش برای بخش‌های مختلف از جمله نگاه به گذشته و آینده به تولید محصولات علمی بپردازند. به طوری که عبارت را می توان در زمینه های مختلف یافت. غلبه کنید و خود را یک تابلوی راهنما در نظر بگیرید.

این مقام مسئول بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز مصمم است به دانشگاهی مشکل گشا و کارآفرین تبدیل شود. از آنجایی که بزرگ ترین جبهه دفاعی کشور «اقتصاد» است، افرادی که در جبهه اقتصادی کشور برای ایجاد ثروت و اشتغال فعالیت می کنند، پیشتازان و رزمندگان خط مقدم هستند.

وی گفت: اگر بتوانیم نیروی کار کارآفرین، کارآمد و سودآور ایجاد کنیم، قطعا بسیاری از مشکلات کشور حل می شود، بسیاری از مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اقتصادی به شرایط اقتصادی و اشتغال جوانان بستگی دارد. دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه علم و فناوری مصمم است در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به دانشگاهی برای حل مشکلات، کارآفرینی و اشتغال تبدیل شود.

برگزاری رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی

وی ادامه داد: به مناسبت چهلمین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، رویداد ملی گام دوم را داریم که در خرداد ماه سال 1401 برگزار می شود و این رویداد بخشی از فعالیت 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی است. دانشگاه آزاد در رشته های مختلف آموزش منابع انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی.»، علوم مهندسی، علوم انسانی و.

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه دغدغه اصلی مردم و آموزش عالی کشور ایجاد اشتغال و تربیت نیروی انسانی برای کارآفرینی است، برنامه ملی گام دوم آزاد اسلامی دانشگاه طراحی شده است.»

این مسئول دانشگاه خاطرنشان کرد: این برنامه شامل هزاران مورد از بهترین زیرساخت های پژوهشی و فناوری دانشگاه از جمله آزمایشگاه ها، کارگاه ها و امکانات، علاوه بر گروه ها و هسته های تحقیقاتی و هزاران فعال و شرکت فعال در حوزه فناوری، علوم انسانی و مهندسی است. ، علوم پزشکی و صنایع خلاق و هزار استارت آپ و ایده وجود دارد که کاملاً بر اساس نیاز هر منطقه ایجاد شده است.

بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر تمدن سازی است، مقام معظم رهبری در مسیر تمدن سازی عمل کردند و با افتخار 40 سال گذشته را جمع بندی کردند و افق هایی را برای گام دوم انقلاب باز کردند.ذوقی گفت: ترویج ماموریت جدید دانشگاه در حوزه حل مسئله و کارآفرینی، دستیابی به اهداف توسعه فناوری و بسته نوآوری سند تحول و تعالی دانشگاه، آشنایی با بوم شناسی فناورانه و نوآوری با دستاوردهای فناورانه دانشگاه. اقدامات، نمایش ظرفیت فناوری و زیرساخت ها و نوآوری نقش گام دوم رویداد ملی دانشگاهی در تحقق اهداف سند تحول و تعالی دانشگاهی و گام دوم انقلاب اسلامی، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای استارت آپ های دانشگاهی و شرکت ها و شبکه سازی میان متخصصان، مبتکران و کارآفرینان داخل و خارج دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی است که با حرکت علمی اساتید و دانشجویان محقق می شود.

وظیفه جامعه ایثارگر برای اعلام گام دوم انقلاب اسلامی است

وی درباره رابطه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با جامعه بزرگ ایثارگران و ایثارگران افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی استقلال و آزادی کنونی ایران اسلامی را به خون می داند. از صدها هزار دلیر که همواره توجه ویژه ای به خانواده های شهدا و ایثارگران داشته است، انتظار دارد خانواده ای بزرگ از شهدا و ایثارگران در تحقق گام دوم پیشگام باشند. انقلاب ها در کشور

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: از سوی دیگر وقتی مقام معظم رهبری توصیه حکومت جهادی می کنند به این معناست که بهترین راه را برای اداره کشور در دوران دفاع مقدس می بینند پس انتظار داشته باشید. فرزندان شهدا و ایثارگران تربیت شده در مدرسه دفاع مقدس در این بیانیه، جمعی از جوانان مومن و انقلابی خطاب کردند که با استقامت بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی، در تحقق اهداف و مأموریت‌های تعیین شده در بیانیه‌ای پیشگام شوند. گام دوم انقلاب

انتهای پیام/4117/

دکمه بازگشت به بالا