فرهنگی

از برگزاری ۱۲ رویداد ایده‌آرا تا اخذ مجوز مرکز تحقیقات انرژی

گروه خبرگزاری آنا; دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با 39 سال سابقه آموزشی و پژوهشی به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان و با هدف تأثیرگذاری بر ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور به دنبال تحقق برنامه های بلندمدت با چهار هدف اصلی است. . توسعه کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی به عنوان مبنای آموزش و پژوهش، توسعه مراکز رشد، پارک علم و فناوری (شفا)، انواع خدمات آزمایشگاهی و شرکت های دانش بنیان با استراتژی اصلی توسعه اقتصاد پایدار، تحقیقات کاربردی و تجاری سازی شده و افزایش رتبه بین المللی دانشگاه های گرایش به تحصیل به دانشگاهی کارآفرین و تاثیرگذار بر اقتصاد منطقه و کشور از جمله این برنامه هاتنظیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد واقع در شمال غربی شهرکرد در اول اردیبهشت ماه سال 1362 تاسیس و در نیمسال دوم سال تحصیلی 65-64 با جذب 568 دانشجو در هشت رشته ناپیوسته و سه مقطع و هم اکنون با 8700 دانشجو شروع به فعالیت کرد. دانشجویان دکتری تخصصی، دکترای حرفه ای، کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و عناوین حرفه ای، فعالیت های علمی پژوهشی وی با بیش از 170 معلم تمام وقت، سه عضو دانشیار هیئت علمی و بیش از 300 معلم در سال 75 ادامه دارد و تاکنون بیش از 36000 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.


بیشتر بخوانید:

چگونه می توان از آموزش مبتنی بر حافظه صرف نظر کرد؟

دولت آینده به کارآفرینی دانشگاه کمک خواهد کرد


دانشگاه آزاد اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری در سال 1400 تحت عنوان «تولید؛ حمایت، موانع» توسط مقام معظم رهبری فعالیت خود را در زمینه های مختلف آغاز کرد و همزمان با گسترش آمیکرون، تمام ظرفیت ها را وارد میدان کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد علیرغم شیوع ویروس کرونا و اومیکرون، سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان را در اولویت قرار داده است. کیفیت فعالیت های آموزشی و ایجاد دپارتمان های مستقل در حوزه معاونت آموزشی مانند اداره پذیرش و ثبت نام، اداره جذب و برنامه ریزی درسی از جمله فعالیت های این دانشگاه بود.

اخذ مجوز از مرکز تحقیقات انرژی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و انجام حداقل 12 رویداد «ایده آرا» مطابق با پله دوم دانشگاه آزاد اسلامی یکی دیگر از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی زیرمجموعه شهرکرد است.

ساماندهی مقدمات گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید دکتر. طهرانچی، از دیگر اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری است.

به منظور بررسی و ارزیابی دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در سال 1400، خبرنگار خبرگزاری آنا با تاکید بر شعار سال و برنامه های پیش روی این دانشگاه در سال 1401، گفت وگویی با ابراهیم رحیمی ترتیب داد. ، رئیس این دانشگاه

رحیمی در باره شاخص ترین فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در حوزه فرهنگی و دانشجویی در سال گذشته چه بوده و چه برنامه ای برای این رشته در سال 1401 دارید؟ فهرست شده: ماموریت دانشگاه ایجاد شرایط برای ارتقای علم و دانش، اخلاق، فرهنگ و تعالی انسانی.

از زمان رویداد حل مشکلات برای افزایش تعداد دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در راستای تحقق اهداف فرهنگی و آموزشی و تقویت کرامت انسانی در زمینه های مختلف فعالیت دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: در سال گذشته با مشارکت و استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید شاهد فعالیت های خوبی در حوزه فرهنگی و دانشجویی بوده ایم. فعال سازی فرهنگسراها، تشکل ها و نشریات دانشجویی، تشکیل کمیته تعامل خانواده و دانشگاه، کمیته دانشجویی-دانشگاهی، برگزاری کرسی های دانشجویی برای کارگاه های آزاداندیشی و مشاوره، ارائه خدمات حضوری و مشاوره مجازی از جمله این موارد است. این فعالیت ها.

راه اندازی دانشکده با موضوعات و رشته های جدید و تشکیل هرم اساتید در گروه های تخصصی مهمترین اقدام دانشگاه در سال 1401 خواهد بود.رحیمی گفت: جشنواره های رشد ویژه کانون های دانشجویی، رویداد حل مسئله، استفاده از ظرفیت اساتید در مشاوره فرهنگی و تربیتی، تشکیل شورای فرهنگی دانشکده، برگزاری مراسم سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی، رزمایش وفاداری با حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، تشکیل دانشکده، اسکان دانشجویان در خوابگاه ها و فعال سازی سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان برای دانشجویان برجسته از دیگر فعالیت های فرهنگی است.

وی با برشمردن افتخارات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: جابجایی دانشجو، نظارت بر تعمیرات خوابگاه ها، بررسی سلامت روان 80 درصد دانشجویان جدیدالورود، فعال سازی ورزش های همگانی برای اساتید و دانشجویان، کسب مقام اول. در لیگ میهمان ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشوری و کسب مقام اول در مسابقات پاورلیفتینگ در سطح استان از دیگر بخش های دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در قسمت دوم گفتگو با آنا با توضیح برنامه های 1401 در بخش فرهنگی و دانشجویی مطابق با سند تحول و تعالی دانشگاه و ابلاغ گام دوم گفت: عملیاتی سازی اهداف و بیانیه های سند، برگزاری اندیشه و آغاز ماهیت فرهنگی اجتماعی، سبک زندگی ایرانی-اسلامی، تحکیم خانواده. و تسهیل ازدواج، تقویت فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی با همکاری مقام معظم رهبری، برنامه ریزی جهادی، تبیین، مشارکت اساتید و دانشجویان در فعالیت های فرهنگی، اقدام موثر در فضای مجازی، اشاعه و تقویت روحیه خودباوری و امید در جامعه. در سال 1401 خواهد بود.

رحیمی تاکید کرد: گسترش و تقویت فعالیت کانون ها، تشکل ها و نشریات دانشجویی، ترویج فرهنگ، اخلاق، دین، معنویت، هویت و تعالی انسانی، برگزاری کارگاه های تخصصی روانشناسی، مشاوره و فعالیت در راستای اهداف عالیه دانشگاه از جمله برنامه های دانشجویی فرهنگی است. سال نو است

کیفیت فعالیت های آموزشی

وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در مدیریت فرهنگی دانشگاه، افزایش تعامل و همکاری های بین بخشی به ویژه با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری و دستگاه های فرهنگی، برنامه ریزی و با تمرکز بر مولفه های کلیدی و جنسیت، دیدگاه پژوهشی فعالیت ها، پرهیز از اتلاف منابع و هزینه ها در موارد اولویت دار، پرهیز از مالکیت و تمرکز بر سه اصل “هدایت، حمایت و نظارت”، محور قانون و توجه به برنامه های ارزان قیمت و با کارایی بالا. توجه ویژه به فضای مجازی و رسانه ای و توجه به جلب مشارکت دانش آموزان، معلمان و کارکنان بخشی از برنامه های جدید خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، فعالیت های برجسته این دانشگاه در حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری (1400) و افق آینده واحد شهرکرد در این زمینه به شرح زیر است: برگزاری هفته پژوهش و تکریم پژوهشگران و فناوران برتر حوزه پژوهش (آذر ماه 1400).

از برگزاری 12 رویداد مفهومی تا اخذ مجوز از مرکز تحقیقات انرژی

رحیمی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد گام دوم دانشگاه در راستای گام دوم انقلاب اسلامی و بیانات مقام معظم رهبری، تفاهم نامه ای با استان چهارمحال و بختیاری، کارخانه برفاب، کارخانه فلز بابک و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری.

وی از دیگر فعالیت ها در این حوزه، اخذ مجوز از مرکز تحقیقات انرژی از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و اجرای 12 رویداد مفهومی مطابق با گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی را برشمرد و ادامه داد: چهارمحال و بختیاری و دولت در حال ایجاد پویایی در بین اساتید و دانشجویان از نظر پژوهشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مهمترین اتفاق این دانشگاه است در حوزه پژوهش، گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی بود که باید با مشارکت سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و بخش خصوصی در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارد.

رحیمی از «آموزش و پرورش» به عنوان یکی از مهم ترین حوزه های دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری یاد کرد و به تشریح فعالیت های این حوزه در سال 1400 و برنامه های آن در سال 1401 پرداخت و افزود: ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و ایجاد گروه های مستقل. در حوزه آموزش، نظام و برنامه ریزی درسی از برنامه های اصلی در این حوزه است.

وی گفت: تشکیل دانشکده هایی با موضوعات و رشته های جدید و ساماندهی هرم اعضای هیات علمی به گروه های تخصصی مهمترین اقدام دانشگاه در سال 1401 خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری وی بهترین عملکرد دانشگاه در حوزه آموزشی را افزایش قابل قبول پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه در این راستا موفقیت های ارزنده ای را کسب کند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا