عمومی

استبداد از نفوذ اندیشه روحانیت واهمه دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله سید حسن عاملی دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی حرم مطهر رضوی در مسجد میرزا علی اکبر اردبیل اظهار داشت: در طول تاریخ همواره خون شیعیان در راه دفاع از اسلام و معارف الهی ریخته شده است. خط قرمز حاکمان تشنه به خون زمان بود.

وی خاطرنشان کرد که شیعیان بیشترین آسیب را از این حاکمان متحمل شدند سرکش ترین او گفت: «این گروه در دست دولت یور است. آنها رفته اند و می خواهند با عادی سازی روابط این رژیم دروغین را بشناسند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری افزود: علمای شیعه تاریخ سرکوب شده ای دارند و همواره در طول تاریخ مورد کشتار ظالمان قرار گرفته اند زیرا بر خلاف تصور شوم دنیا حق و باطل و سعادت و شقاوت را برای انسان آشکار می کند. استکبار جهانی تاریخ سعی کرده مردم را در جهل و ظلم فرو ببرد.

عاملی شهدای محراب از امام علی تا آیت الله طالقانی را نمونه بارز روحانیت مبارز دانست و اظهار داشت: تاریخ هرگز چنین شخصیت هایی را نخواهد دید.

وی معنویت، غیرت، هیبت و نفوذ شهدای محراب را کابوس استکبار جهانی اعلام کرد و گفت: و روحانیت ما چنین روحیه ای دارد. آه تو در سنگر دفاع از نظام و انقلاب ایستاده اند.

امام جماعت اردبیلی روز جمعه گفت: در هر کشوری که علما قدرت حکومت داری داشته باشند و بتوانند دست دزدان و متجاوزان را از کشور بگیرند، استکبار وارد شده و با نقشه شوم ترور نابود خواهند شد، لذا شیخ زکزاکی و دیر خیر جواب منفی آن شور و شوق در وجود شیعیان آنها فوران کرد، توسط همین حاکمان شکنجه شدند.

آملی ادامه داد: ترس از دشمنان و ظلم در علمای ما وجود نداشت و همین عامل باعث شد تا قدرت های جهانی این شور ملی و مذهبی روحانیت را نفی کنند و در طول تاریخ به کشتار و تخریب آنان پشت کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهدای روحانیت در جنگ تحمیلی بیشترین تعداد را داشتند، افزود: حادثه حرم رضوی نه اولین و نه آخرین فاجعه است، زیرا تا زمانی که روحانیت همچون مشعلی در کنار امت برای رهبری ایستاده باشند. جامعه را هموار کند و راه را برای جامعه هموار کند.» مخالفان نیز رویا خواهند دید.

اقتدارگرایی از نفوذ روحانیون هراس دارد

روز جمعه از اردبیل دارم که فرمودند حجاب شناسنامه ما در دنیاست و روحانیون حجاب و تگرگ او گفت: “زنان و ناموس ما بخشی از جامعه شده اند.”

عاملی شهید مدرس را مصداق بارز مبارزه با استکبار دانست و گفت: این کشیش جلیل الکدرا در مقابل رضاخان ایستاد و هرگز در برابر سیاست رضاخان دست از سر نکشید تا سرانجام کشته شد.

و حضرت علی (ع) وی بزرگترین عالم شیعه را مبارزه با ظلم دانست و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ چنین بزرگانی از دست ظالمان در امان نبوده اند و شهادت آنان در حرم درس عبرتی است برای همه آزادی خواهان و عزت دنیا.

امام جمعه اردبیل یکی دیگر از دلایل ترس دشمن از علما را استقلال طلبی روحانیون برشمرد و گفت: روحانیون از استقلال کشور دفاع می کنند و ما استقلال ایران را مدیون روحانیت هستیم چرا که اگر آن روحانیون نبودند. تاریخ، کشور و ایران را در حراج می‌فروختند.» او در آستانه تکه تکه شدن بود.

عاملی افزود: روحانیت به رهبری امام راحل در مقابل آنها ایستادند و اگر نهضت امام خمینی (ره) نبود، کشور در آستانه نابودی قرار می گرفت.

وی ادامه داد: علمای شیعه حد و مرز نظام هستند و هر جا که فکر شیطانی غارت و چپاول ایمان و انسانیت شیعه وارد کار شده و نقشه را در نطفه خفه کرده اند و این عامل مهمی در انزجار خصمانه است. نسبت به روحانیت.»

امام جمعه اردبیلی روز جمعه از علما و روحانیون به عنوان ناقل ایمان ناب و اسلام ناب در جهان یاد کرد و گفت: در هر دوره ای علمای شیعه هستند که می خواستند با مخالفت خردمندانه ایمان مردم را مخدوش کنند و چنین چیزی است. مجاز نیست

آملی گفت: هر جا که عالمی نباشد، وهابیت رشد کرده و قیام کرده است زیرا وهابیت به دنبال تحریف آموزه های قرآنی بود، اما کشیشان از حریم قرآن دفاع کردند و با ورود این جوامع به جامعه، شر دشمن را خنثی کردند. برنامه ریزی برای تغییر افکار عمومی.» و.

وی خاطرنشان کرد: در قاموس روحانیت ترسی وجود ندارد، زیرا روحانیت برای ایمان و اسلام ناب محمدی هزینه های زیادی کردند و تا ظلم و ستم باقی است. شر افتخار خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا