جامعه

استراتژی موثر چین در اعمال محدودیت‌ها برای مهار کرونا

طبق مطالعه کارشناسان دانشگاه پکن، اگر چین سیاست «تحمل صفر» خود را برای سرکوب کرونا با لغو محدودیت‌های سفر لغو کند، روزانه بیش از 630 هزار بیمار مبتلا به کووید-19 را ثبت می‌کند.

به گزارش اخبار ما، در گزارشی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین منتشر کرد، این کارشناسان ریاضی آماری اعلام کردند که چین بدون دو عامل مهم نمی تواند سفر کند. واکسیناسیون موثرتر یا درمان های خاص لغو کنید.

کارشناسان در این مطالعه از آمارهای کرونری در ایالات متحده، بریتانیا، اسپانیا و فرانسه در ماه اوت استفاده کردند و نتایج را با این واقعیت مقایسه کردند که چین از استراتژی هر یک از این کشورها برای مقابله با همه‌گیری کواید 19 استفاده کرد.

این گزارش حاکی از آن است که اگر چین راهبردی را برای کنترل همه‌گیری کرونا اتخاذ کرده بود، مشابه آنچه در ایالات متحده وجود دارد، میزان ابتلا روزانه به کووید 19 در این کشور حداقل 637 هزار و 155 نفر بود.

همچنین میزان بروز کووید 19 در این کشور در صورت اتخاذ استراتژی مشابه بریتانیا به 275 هزار و 793 مورد و در صورت اتخاذ استراتژی مشابه فرانسه به 454 هزار و 198 تن در روز خواهد رسید.

به گزارش رویترز، مقامات بهداشتی چین امروز (یکشنبه) اعلام کردند که 23 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در 27 نوامبر (دیروز) در این کشور گزارش شده است که 25 مورد کمتر از روز گذشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا