استقبال جنبش حماس از تصویب عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل

استقبال جنبش حماس از تصویب عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل

جنبش حماس ضمن استقبال از تصویب عضویت کامل فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل، از شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود عمل و با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل موافقت کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای از تصویب عضویت کامل فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل استقبال کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه خود از رأی قاطع مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کامل فلسطین در این سازمان و توصیه به بازنگری مثبت شورای امنیت در تصمیم قبلی خود در این زمینه استقبال کرد.

حماس از همه کشورهای آزاد دنیا خواست حمایت بیشتری از ملت فلسطین برای رسیدن به حق آزادی و تعیین سرنوشت خود به عمل آورند.

این جنبش همچنین از شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود عمل کرده و با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل موافقت کرده و اقدامی جدی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه که نقض صریح تمامی قوانین بین‌المللی است، انجام دهد.

قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل برای عضویت کامل فلسطین در این سازمان با ۱۴۳ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۲۵ رأی ممتنع به تصوب رسید.

پس از تصویب این قطعنامه، درخواست تجدیدنظر برای عضویت به شورای امنیت ارسال خواهد شد.

مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد توصیه‌هایی به شورای امنیت برای بازنگری مثبت در عضویت کامل فلسطین در این نهاد ارائه داده است.

این مجمع تأکید کرد که فلسطینیان واجد شرایط عضویت کامل در سازمان ملل هستند.

دکمه بازگشت به بالا