تندرستی

اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیریند، نشست هم اندیشی مهدویت با موضوع «مهدویت و احادیث متواتر دوازده امامی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیریند برگزار شد.

یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست گفت: امام حسین (ع) و حضرت سیدالساجدین (ع) که هر کدام از زمان خود تا قیامت یاد دادند که چگونه با معبود خود صحبت کنند.

حجت الاسلام غلامحسین زینلی به ارائه مباحثی پیرامون موضوع مهدویت پرداخت و اعتقاد به مهدویت را یکی از مهم ترین، اصیل ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان دانست.

وی افزود: اخبار منتشر شده از سوی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار (ع) به حدی است که بسیاری از علمای شیعه و سنی را تا سال های قبل از ولادت امام مهدی (عج) توانمند کرد. طبق روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم. هم اهل بیت و هم اهل بیت علیهم السلام کتاب مستقلی از زندگی آن حضرت بنویسند یا فصل و فصلی از کتابشان را به زندگی آن حضرت اختصاص دهند.

یکی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس روایات در منابع مهم و دست اول اهل سنت دوازده وارث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از اهل احمدی هستند. . -بیت دوازدهم اعتقاد به امامان دوازده گانه به عنوان جانشین پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله است.

زینلی گفت: شیعه بودن ائمه دوازده امامی کاملاً واضح است، زیرا پیروان این مذهب را شیعه دوازده امامی می نامند و این عقیده در بین علمای اهل سنت یک موضوع ریشه دار است.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز برگزاری چنین سمپوزیوم هایی را در شناخت معارف مهدوی بسیار مهم دانست و به تاکیدات دکتر مهدوی اشاره کرد. طهرانچیا در نشست اتحادیه دانشگاه در عید پاک. دو موضوع مهم تقریب مذاهب و مهدویت: دغدغه فرهنگی مسئولان ستودنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز تصریح کرد: تبیین معارف عمیق مهدوی و استمرار این گونه جلسات و تدبرها موجب شناخت بیشتر و عمیقتر اهل بیت علیهم السلام و مهدویت می شود.

سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه مسئولان ارشد دانشگاه به مباحث فرهنگی و معنوی به ویژه در حوزه مهدویت توجه جدی دارند و حرکت فرهنگی گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است، گفت: فرهنگ سازی.

انتهای پیام/4078/

دکمه بازگشت به بالا