رویدادها

اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره از امدادگران بشردوستانه به افغانستان برای کمک به عملیات امدادی زلزله خبر داد.

به گزارش اخبار ما، رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان، به کشته و زخمی شدن و آواره شدن صدها نفر پس از زلزله در ولایت خوست اشاره کرد و از ایران درخواست کمک کرد. زلزله زدگان آن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ الحاج ملانوالدین ترابی، معاون و رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان گفت: بر اساس گزارش های اولیه، صدها نفر در زلزله جنوب شرق کشور کشته و زخمی شده اند.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر افغانستان از تمام امکانات خود برای کمک به زلزله زدگان استفاده می کند اما آن امکانات و تجهیزات با توجه به ابعاد فاجعه برای رسیدگی به آوارگان کافی نیست. لذا از هلال احمر ایران تقاضا داریم تا حد امکان به زلزله زدگان افغانستان کمک کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از اعزام یک تیم 18 نفره از امدادگران بشردوستانه به افغانستان برای کمک به عملیات امدادی زلزله خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی – دبیرکل جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات هلال احمر ایران پس از زلزله 6.1 ریشتری در استان خوست افغانستان گفت: پس از دریافت گزارش حادثه و خسارت، هلال احمر خراسان رضوی، جنوب و سیستان و بلو تهران آماده شوید.

وی افزود: پس از هماهنگی با واحد بین المللی واکنش در بلایای طبیعی وزارت امور خارجه ایران، هماهنگی های لازم برای ارسال اقلام و تیم های کمکی به افغانستان و همچنین با ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تامین هواپیما انجام شد. برای حمل و نقل.”

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: صبح امروز یک محموله کمک با هواپیما و هواپیمای نظامی به افغانستان ارسال شد که شامل 1000 چادر، 1050 بسته غذایی و 2000 تخته فرش است.

سلیمانی گفت: علاوه بر ارسال محموله؛ صبح امروز یک تیم 18 نفره از امدادگران هلال احمر با هواپیما به افغانستان اعزام شدند.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، سه تیم امداد و نجات سازمان امداد و نجات، چهار تیم واکنش هلال احمر در استان های تهران و البرز و هشت تیم سگ های پیشاهنگ (ANST) آماده اعزام شدند. در صورت لزوم

ساعت 1:24 بامداد اول جولای زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان را لرزاند. به گفته منابع خبری افغانستان، این زمین لرزه تاکنون حدود 1500 کشته و 2000 زخمی برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا