جامعه

افزایش اعتبارات مسکن مددجویان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزایش 1400 فقره وام مسکن مشمولان مددکاری اجتماعی را تشریح کرد.

به گزارش اخبار ما، وحید قبادی دانا در نشست با خبرنگاران در خصوص افزایش وام مسکن مددجویان اجتماعی به هزار و 400 فقره وام، اظهار کرد: با حمایت مجلس شورای اسلامی در سال 1400 مبلغ هزار میلیارد تومان در رابطه با بحث وام در مورد کمک های بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویان بهزیستی در بودجه برنامه ریزی شده مسکن اضافه شده است.

وی بیان کرد: بودجه در نظر گرفته شده قبلی 75 میلیارد تومان بوده در حالی که در سال های گذشته (1399، 1398 و 1397) سالانه بین 40 تا 50 میلیارد تومان برای کمک به تامین و ساخت مسکن مددجویان سازمان بوده است. در بودجه سنواتی که با کمک و حمایت سازمان برنامه و بودجه، دولت و مجلس شورای اسلامی به یک میلیارد و 750 میلیون تومان رسید.

وی افزود: همچنین 500 میلیارد تومان در بودجه 1400 برای جبران سود بانکی وام مسکن مددجویان سازمان بهزیستی کشور پیش بینی شده است و مددجویان سازمان می توانند این وام ها را در قالب قرض الحسنه دریافت کنند.

به گزارش قبادی دانا، تا هفته گذشته سازمان برنامه – بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها اعتباری برای بودجه مسکن سازمان بهزیستی اجتماعی اختصاص نداده بودند. در کنار نظارتی که به دستور رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سران سازمان هدفمندی یارانه ها انجام شد، از این هزار و 75 میلیارد تومان 440 میلیارد تومان تخصیص یافت. در سازمان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی اجتماعی ادامه داد: برنامه هایی تدوین شده است که می تواند گامی رو به جلو در حرکت مسکن برای مددجویان سازمان بهزیستی اجتماعی در سال 1400 باشد و امیدواریم این امر در سالهای آینده نیز ادامه داشته باشد و شاهد موارد بیشتری باشیم. بیش از 160 هزار خانوار از مددجویان سازمان اجتماعی مراقبت می کنند و تا پایان این دولت می توانند آپارتمان نشین شوند. این هدیه و عیدی از سوی سازمان برنامه-بودجه برای مددجویان سازمان اجتماعی در حوزه مسکن در شب میلاد پیامبر اکرم و امام صادق (ع) بود و این مبلغ 440 میلیارد تومان می تواند خبر خوبی برای مشتریان باشد خوب باشید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا