جامعه

افزایش بیماران تنفسی در بیمارستان‌های آمریکا/ کمبود دارو و تشدید فشار بر کادر درمان

مقامات بهداشتی در ایالات متحده می گویند: ایالات متحده همچنان شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس های تنفسی از جمله کووید-19، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی است که به دلیل افزایش غیرعادی تعداد، بیمارستان های این کشور را تحت فشار مضاعف قرار داده است. از بیماران

به گزارش اخبار ما، با توجه به تشدید نگرانی ها در خصوص اوج گیری عفونت های تنفسی در فصل جاری، دولت “بایدن” طرحی را برای مقابله با افزایش احتمالی مبتلایان به کووید-19 در فصل زمستان ارائه و مردم را تشویق کرد تا برای پیشگیری از این بیماری استفاده از واکسن، آزمایش و استفاده از ماسک ضروری است.

همچنین، مقامات بهداشتی کشور طرح انجام آزمایشات رایگان کووید-19 در منزل را مجدداً آغاز می کنند و به هر خانواده اجازه می دهد تا حداکثر چهار آزمایش رایگان برای کووید-19 در زمستان انجام دهد.

در عین حال، شیوع ویروس های تنفسی در میان کودکان آمریکایی در سال جاری افزایش یافته است که منجر به تقاضای بی سابقه برای داروهای بدون نسخه (OTC) شده است.

کمبود داروهای بدون نسخه در آمریکا، تهدیدی جدی برای کودکان است

در روزهای اخیر داروهایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن برای کودکان که می‌توانند علائم عفونت‌های تنفسی را کاهش دهند، در آمریکا کمیاب شده‌اند.

در عین حال، کارشناسان بهداشت آمریکا همچنین هشدار می دهند که مشکل کمبود دارو به این زودی ها پایان نخواهد یافت، در حالی که در این کشور موارد بیماری های تنفسی مانند کووید-19 و آنفولانزا روز به روز بیشتر می شود.

علاوه بر این، کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که تعطیلات سال نو و افزایش تجمعات و تجمعات می تواند منجر به شیوع بیشتر بیماری های تنفسی در ایالات متحده و همچنین افزایش تقاضا برای تخت های بیمارستانی و مراقبت های پزشکی شود.

بر اساس آمار رسمی، در هفته گذشته ایالات متحده شاهد افزایش حدود 50 درصدی موارد هفتگی کووید-19 در کودکان نسبت به میانگین هشت هفته گذشته بوده است.

در هفته منتهی به 8 دسامبر (10 روز پیش) حدود 41000 مورد کودک مبتلا به کووید-19 در ایالات متحده گزارش شد که بیشترین افزایش در ماه های اخیر در این کشور است.

بر اساس این گزارش، از آغاز همه گیری کووید-19، حدود 15.1 میلیون کودک در ایالات متحده به این بیماری مبتلا شده اند. همچنین در چهار هفته گذشته حدود 127 هزار مورد ابتلا به این بیماری ها به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بر اساس آخرین داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC)، این کشور در حال حاضر به طور میانگین ۶۵۵۶۹ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹، ۴۲۰ مورد مرگ ناشی از این بیماری و ۴۸۰۰ مورد فوتی دارد. موارد بستری شدن در بیمارستان را گزارش می دهد.

با این حال، کارشناسان بهداشت بر این باورند که تعداد واقعی افراد مبتلا به کووید-19 در ایالات متحده بیش از این تعداد است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا