عمومی

افزایش دما از عصر امروز در اردبیل – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیاوش محمدی بعدازظهر چهارشنبه در بازدید از ایستگاه های هواشناسی اردبیل اظهار داشت: بر اساس پیش بینی انجام شده با کاهش فشار ستون جوی، از عصر امروز به تدریج طوفان در بخش هایی از شمال غرب از جنوب تا جنوب آغاز می شود. غرب گرمی و روند دما در استان اردبیل افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر کاهش دما را در اردبیل و مناطق مختلف استان ثبت کرده ایم، تصریح کرد: امشب با غلبه گاه به گاه شمال در اردبیل ابر و مه حاکم شد اما از فردا سرعت و شدت افزایش می یابد. وزش باد گرم در شمال غرب به تدریج افزایش می یابد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه از ظهر پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه در اردبیل طوفان با حداکثر سرعت 108 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، گفت: این پدیده جوی در برخی نقاط حساس از جمله اردبیل، هشترود، نمین، امکان پذیر است. چاراویماق (قره آغاج). ، نیر، سرعین، گرمی، قره چمن، بستان آباد، نظرکهریزی، ارشق، مشگین شهر، ایردموسی، هیر، کورائیم، رازی، مراغه، ابی بی بیگلو، نیارق، آراللو، پیراقم و… فرودگاه اردبیل را دچار مشکل و خسارت خواهد کرد.

محمدی با اشاره به اینکه این پدیده در روز شنبه هفته آینده با شدت کمتری ادامه خواهد داشت، افزود: تا عصر امروز در غرب گیلان از جمله مناطق مرزی اردبیل بارش ابری، مه آلود و خفیف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه تغییرات مکرر، شدید و بی سابقه در تولید مدل، پیش بینی دقیق بارش را غیرممکن کرده است، خاطرنشان کرد: اما همچنان معتقدیم که از اواخر آبان تا اوایل آذر، غرب خزر و شمال غرب و … به ویژه مناطق سردسیر استان اردبیل زیر موج جوی خواهد بود، هوا سرد است و احتمالا برف می بارد هرچند کم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل الگوهای کنونی را یادآور شد و گفت: این الگوها به گونه ای است که از 12 تا 14 آذرماه می توان انتظار هوای سرد و برفی شدیدتری را به ویژه در منطقه اردبیل داشت.

دکمه بازگشت به بالا