رویدادها

افزایش مخازن اضطراری آب شرب تهران به۲۰۰مخزن تا پایان امسال/خریداری‌و نصب۶۶۰ دستگاه شیر هیدرانت

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران از افزایش مخازن اضطراری آب شرب تهران به ۲۰۰ مخزن تا پایان سال جاری خبر داد.

مهدی پیرهادی در گفت و گو با اخبار ما، در تشریح روند نصب مخازن آب اضطراری در تهران برای مواقع بحرانی گفت: برای ارتقاء سطح ایمنی در تهران اقدامات مختلفی انجام شده که از جمله آنها نصب مخازن آب اضطراری است که در دوره های گذشته اقداماتی صورت گرفته ولی در دوره مدیریت شهری ششم سرعت دوچندانی گرفته است.

وی افزود: نصب این مخازن ظرف یک سال و نیم گذشته سرعت خوبی گرفته است و با همکاری آبفا تهران تعداد این مخازن در سطح شهر تهران به بیش از ۱۱۰ نقطه رسیده است؛ بی تردید باید تعداد این مخازن در تهران به ۳۷۴ نقطه یعنی در هر محله یک مخزن افزایش پیدا کند.

پیرهادی ادامه داد: افزایش مخازن اضطراری آب در تهران و قرارگیری مخزن در هر محله می تواند در هنگام وقوع زلزله احتمالی برای ۷۲ ساعت آب شرب بهداشتی را برای شهروندان تهرانی تأمین کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم تعداد مخازن اضطراری در تهران را به ۲۰۰ مخزن افزایش دهیم.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به نصب شیرهای هیدرانت (آتش نشانی) در سطح شهر تهران در جهت ارتقاء ایمنی و تاب آوری شهر اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با تلاش مدیریت شهری ۶۶۰ دستگاه شیر هیدرانت خریداری شده و در حال نصب در شهر تهران است و امیدواریم تا پایان ۱۴۰۲ بیش از ۱۵۰۰ دستگاه شیر هیدرانت خریداری و در محل های بحرانی که نیاز سازمان آتش نشانی برای اطفاء حریق است نصب شود که اقدامی کم نظیر در حوزه ایمنی شهر تهران قلمداد می شود.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا