اقتصادی

اقتصاد دریا محور در توسعه تمدنی دریا مورد تاکید است

اخبار ما/مازندران فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اظهار اینکه بحث توسعه تمدنی در دریا دارای ظرفیت و مزیت است، گفت: این مقوله از نظر سرعت و مانایی زودتر به نتیجه می‌رسد از این رو اقتصاد دریا محور در توسعه تمدنی دریا مورد تاکید است.

امیر دریا دار دکتر شهرام ایرانی امروز، ۲۰ دی در همایش ملی “تمدن دریایی – مسیر پیشرفت” که به میزبانی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: محور اصلی همایش نقش اقتصاد دریا محور است که موجب شکوفایی علمی و اقتصادی برای جامعه می‌شود.

وی با اشاره به سند بالادستی مهم که اشاره به حوزه  تمدنی دارد افزود: بر اساس سیاست‌های بیانیه گام دوم انقلاب، فرمانده کل قوا بحث ‌تمدن اسلامی را مطالبه و مورد تاکید قرار دادند.

دریا دار ایرانی تصریح کرد: در سیاست‌های دریا محور با محوریت اقتصاد دریا نیز به بحث تمدن سازی وتمدن دریایی اشاره شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ‌سند بالادستی ما را بر آن داشت در این حوزه اقدام موثر انجام دهیم، بیان کرد: این امر با مشارکت همه کسانی که در حوزه دریا سرامد هستند و تلاش می‌کنند انجام خواهد شد. 

اقتصاد دریا محور در توسعه تمدنی دریا مورد تاکید است

امیر دریادار ایرانی با تاکید بر اینکه بحث توسعه تمدنی در دریا ظرفیت و مزیت‌هایی دارد، گفت: از نظر سرعت و مانایی که دارد زودتر به نتیجه می‌رسد.

وی با بیان اینکه همایش تمدن دریایی و مسیر پیشرفت محورهایی که دنبال می‌کند حوزه امنیت، اقتصاد دریا و حوزه‌های علمی مرتبط با دریا محور است، یادآور شد: دو انجمن مهم که در این همایش نقش محوری دارند شامل، انجمن دبیران جغرافیایی کشور و انجمن ژئو پلتیک است.

فرمانده نیروی دریایی تاکید کرد: هرجا صحبت از تمدن و دریا می‌شود ژئوپلتیک جغرافیای سیاسی پایه اصلی است.

امیر ایرانی گفت: تفاوت همایش امسال با سال گذشته در مشارکت بیشتر دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و تعداد مقالات ارسالی، کیفیت و تنوع مقالات است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا