جامعه

اقدامات اجرایی شده برای کاهش آلودگی هوا در فارس

اخبار ما/ فارس مدیرکل محیط زیست استان فارس با تشریح اقدامات انجام شده و اجرا شده در راستای کاهش آلودگی هوا در استان خاطرنشان کرد: تمامی صنایع مستقر در فارس موظفند تا پایان سال جاری سامانه های آلایندگی خود را بهسازی و اصلاح کنند.

حمید ظهرابی روز دوشنبه 4 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در راستای هوای پاک گفت:

وی از اتمام واگذاری کارخانه پشم شیشه شیراز به منطقه ویژه اقتصادی این شهر تا پایان سال جاری، ادامه واگذاری کارخانه سیمان از شیراز و … خبر داد.

ظهرابی ادامه داد: فعالیت های آموزشی منجر به اجرای طرح صنعتی کنترل آلودگی فرمالدئیدی بر روی دودکش دودکش واحد فرمالین شرکت صنایع شیمیایی سینا جهت نصب سیستم کنترل آلودگی هوا در صنایع شیمیایی فارس جهت بهبود کنترل آلودگی هوا شده است. سیستم در صنعت سیمان استهبان .

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس نیز از نتایج پایش خرید و نصب دستگاه ثابت سنجش آلودگی هوا توسط شهرداری شیراز و همچنین بهبود سیستم کنترل آلودگی هوا در سیمان لامرد خبر داد. کارخانه.

ظهرابی افزود: کارشناسان نظارت، پایش و کارهای آزمایشگاهی به طور مستمر از واحدهای استان بازدید داشته اند، به طوری که تعداد بازدید 160 مورد، تعداد اخطارهای حذف 40، تعداد تعطیلی 4 و تعداد پلمب و بازگشایی 4 است که حکایت از جدیت دارد. آیا همکاران ما در این زمینه هستند.

کاهش آلودگی صوتی در نیروگاه گازی شیراز

وی گفت: از دیگر اقدامات انجام شده، نصب سامانه پایش مستمر و فوری (ONLINE MONITORING) در فولاد نی ریز، متعاقب آن نصب سامانه پایش مستمر و فوری (ONLINE MONITORING) در شرکت کربنات سدیم، هزینه بیش از حد. 1 میلیارد ریال برای کاهش آلودگی صوتی پمپ بنزین مدرس شیراز توسط این نیروگاه، صرف بیش از 3 میلیون ریال برای جایگزینی ایستگاه بزرگ کنتور تلویزیون شهری دروازه کازرون شیراز، ابلاغ احکام جریمه آلودگی هوا و راه اندازی سامانه مانیتورینگ آنلاین کارخانه سیمان لارستان.

ظهرابی همچنین با یادآوری اینکه در سال جاری 5 شکایت و 15 مورد در آزمایشگاه های بازرسی شده، بازرسی و کنترل فنی انجام شده است، گفت: این مجموعه اقدامات بر اساس قانون هوای پاک و با هدف ارتقای سلامت انسان انجام شده است. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا