جامعه

الزام چشم‌پزشکان به دریافت مجوز از اتحادیه عینک‌فروشان

رئیس اتاق اصناف ایران از صدور مجوز قانونی برای اپتومتریست ها و چشم پزشکانی که قصد فروش عینک را دارند، از اتحادیه عینک فروشان یا اتحادیه های مربوطه خبر داده است.

به گزارش اخبار ما، به نقل از اتاق اصناف، سعید ممبینی گفت: یکی از متداول ترین مطالبات اصناف در حوزه عینک فروشان این بود که برخی اپتومتریست ها و چشم پزشکان بدون مجوز اقدام به فروش عینک می کردند و طبق قانون نظام صنفی این واحدها بدون مجوز هستند اما وزارت بهداشت مقاومت کرد.

به گفته یک مقام صنفی، اتاق اصناف ایران این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و جلسات متعددی برگزار کرده است. در این راستا اسناد قانونی از جمله ماده 2 قانون نظام صنفی به کمیته مقررات زدایی ارائه شد و دیوان عدالت اداری با اخذ آرای متعدد مبنی بر کاملتر بودن استنادات قانونی اتاق اصناف ایران نسبت به وزارتخانه اعلام شد. سلامتی؛ بنابراین دیوان عدالت اداری رای به نفع صنف صادر کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: این مهم را در کمیته مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار نیز پیگیری کردیم تا اینکه در نهایت در جلسه روز گذشته (5 آذرماه) این کمیته چشم پزشکان و اپتومتریست هایی را که قصد فروش عینک دارند را تایید کرد. بدین ترتیب گواهی تحصیلی صادره از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برای فروش عینک کافی نیست و برای خرید و فروش عینک باید از اتحادیه ذیصلاح مجوز دریافت کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اتاق اصناف ایران به عنوان بزرگترین ارائه دهنده پروانه کسب در کشور از نظر تعداد و تنوع فعالیت، یکی از 9 عضو اصلی «کمیته مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار» است. . یکی از مشکلاتی که به منظور بهبود و تسهیل فضای کسب و کار به این کمیته گزارش می دهیم، مشکلات و معضلاتی است که اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف سراسر کشور گزارش داده اند و بر اساس تحلیل کارشناسان ما وسعت قابل توجهی دارد. بنابراین اتاق اصناف ایران از مجاری مختلف قانونی به این موضوعات رسیدگی می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا