جامعه

انتقاد از دریافت مبالغ کلان برای صدور پروانه ساختمانی/ عدم آشنایی به قوانین از معضلات شوراهاست

اخبار ما/ گلستان رئیس شورای عالی استان گفت: مبالغ کلانی که نظام مهندسی برای صدور پروانه ساخت دریافت می کند ظلم به مردم است.

پرویز سروری امشب در نشست هم اندیشی اعضای شورای اسلامی هفت شهر شرق گلستان که به میزبانی شهرداری گنبدکاووس برگزار شد، یکی از مشکلات این شورا را نادیده گرفتن قوانین و مقررات دانست.

وی بر لزوم طراحی نظام آموزشی شوراها تاکید کرد و افزود: باید نظام آموزشی شوراها فراهم شود تا افراد منتخب قبل از ورود به شورا آموزش های لازم را ببینند. شوراها بر اساس قانون شورای شهر هستند اما متاسفانه در عمل تنها به شورای شهرداری تبدیل شده اند که برای رسیدگی به این موضوع طرح شهری یکپارچه را اجرا می کند تا شوراها در هنگام تصمیم گیری در مورد شهر به شهروندان پاسخگو باشند.

رئیس شورای عالی استان از راه اندازی سامانه شمارش مشکلات استانی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این سامانه مشکلات استانی با راهکار پیشنهادی اولیه بارگذاری می شود تا همه اعضای شورا به عنوان منتخبان و نخبگان شهرستان بتوانند راه حل های بهتری پیدا کنند راه حل های سریعتر را فعال کنید

سروری با انتقاد از وضعیت نامطلوب صدور پروانه ساختمانی و درآمدهای غیرمنطقی توسط نظام مهندسی، تاکید کرد: مبالغ کلانی که نظام مهندسی برای صدور پروانه ساختمانی دریافت می کند ظلم به مردم است و مبلغ دریافتی نیاز به اصلاح و نظارت دارد.

وی با بیان اینکه در کشور ما ظرفیت زیادی برای دستیابی به منابع و هرج و مرج وجود دارد و بی برنامگی مانع استفاده درست از این ظرفیت ها می شود، خاطرنشان کرد: شوراها مشکلات زیادی دارند، باید با الزامات درست و تعامل همه جانبه با شوراها کار کنند. دولت. هم مجلس و هم قوه قضائیه و سایر دستگاه ها برای رسیدگی به این مسائل گام برداشته اند.

رئیس شورای عالی استان با تاکید بر اینکه شوراها نباید فقط درد دل کنند، خاطرنشان کرد: شوراها باید متناسب با شرایط محلی محل سکونت خود اقدامات لازم را برای رفع یا رفع سریعتر مشکل موجود ارائه دهند. مسئله.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا