اقتصادی

ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی

با موافقت وزیر ارتباطات در جلسه با دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی D۸، مقرر شد اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو این سازمان سال آینده در ایران برگزار شود.

به گزارش اخبار ما، ایسیاکا عبدالقادر امام – دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸، با عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات دیدار کرد. زارع پور در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه توسعه پلت‌فرمهای بومی دارد روزانه میلیون ها کاربر در آنها فعالیت دارند.

وی همچنین با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی، افزود: ایران جزو کشورهایی به شمار می رود که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و هم اکنون به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های بومی و تحلیل داده های فضایی رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای به اشتراک گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ خبر داد.

ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D۸ نیز نقش کلیدی و محوری دارد، گفت: باتوجه به پیشرفت‌های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی D۸ در ایران بسیار خرسندم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این جلسه، اکبر قنبرپور -رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام- توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارایه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی D۸ در منطقه پیام خبر داد که مورد استقبال دبیر کل این سازمان قرار گرفت.

گتنی است، سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.

انتهای پیام

تحریریه اخبار ما

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا