تندرستی

ایران نایب قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز نایب قهرمان رقابت های کشتی آزاد جهان در صربستان شد.

به گزارش اخبار ما، از 24 تا 27 شهریورماه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران برای رحمان عموزاد مدال طلای رده بالای جدول را کسب کرد. 65 کیلوگرم و کامران قاسم پور. 92 کیلوگرم، رضا اطری در 61 کیلوگرم، محمد نخودی در 79 کیلوگرم و حسن یزدانی در 86 کیلوگرم مدال نقره، یونس امامی در 74 کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کردند.

در رده بندی تیمی آمریکا با 198 امتیاز قهرمان شد، ایران با 150 امتیاز دوم شد و ژاپن با 70 امتیاز سوم شد.

نتایج کشتی گیران ایران و رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست مقابل وان هوژو از چین با نتیجه 6 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از گیلمن از آمریکا در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه 11 بر 1 بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد. وی در دور بعد اسلام بازرگان اف از آذربایجان را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر 3 گئورگی وانگلوف از بلغارستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آتاری در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 از سد نارانخو نارمنداخ مغولستان گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه 8 بر یک جون سوک یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عادل اوسپانوف از قزاقستان را با نتیجه 13 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد خلیلی در این مرحله با نتیجه 9 بر 2 حاجی علی اف دارنده مدال نقره و برنز المپیک جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از آذربایجان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار جان دیاکومیهالیس از آمریکا را با نتیجه 13 بر 5 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی به دلیل نرسیدن به حداکثر وزن از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از توقف در دور نخست انریکه پرز کاستیلانوس از گواتمالا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد آرمان آندروسی از استونی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله توران بایراموف از آذربایجان را با نتیجه 8 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. امامی در این مرحله در دیداری نزدیک با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب کایل داک قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آمریکا شد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار با نتیجه 6 بر صفر ساگار جاگلان از هند را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در رده 79، محمد نخودی در دور اول در دیداری نفس گیر 7 بر 6 مقابل یعقوب شیخ جمال، کشتی گیر روسی الاصل رومانیایی پیروز شد. وی در دور بعد دولگون آلتانزولا از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله بکزاد عبدالرحمنف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را با نتیجه 10 بر 5 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناخودی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میهایلوف از اوکراین گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، حسن یزدانی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری رسید. وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی سباستین جزیرزنسکی از لهستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال دیوید تیلور قهرمان آمریکایی المپیک و جهان را با نتیجه 7 بر یک شکست داد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 92 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کامران قاسم پور با نتیجه 10 بر صفر از سد عدلان ویسخانف از فرانسه گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله احمد باتایف از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله میریانی میسورادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. قاسم پور در این دیدار با نتیجه دو بر صفر جی دن کاکس قهرمان جهان از آمریکا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، محمدحسین محمدیان در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر ساموئل شرر از سوئیس را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 مغامد زاخاریف از اوکراین را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدیان در دیدار نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 4 و ضربه فنی شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 125 کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از توقف دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال های نقره و برنز جهان از چین به پیروزی رسید. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی الکساندر هوتسیانفسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه را شکست داد و در جایگاه قرار گرفت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر عمارور دسی از کانادا را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

57 کیلوگرم: 1- زلیم خان آباکاروف (آلبانی) 2- توماس گیلمن (ایالات متحده آمریکا) 3- زنابازار زنده ماند (مغولستان) و استوان میشیچ (صربستان) … 23- علیرضا سرلک (ایران)

61 کیلوگرم: 1- ری هیگوچی (ژاپن) 2- رضا آتاری (ایران) 3- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و نارانخو نارمانداخ (مغولستان)

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد خلیلی (ایران) 2- جان دیاکومیهالیس (ایران) 3- اسماعیل موزوکایف (مجارستان) و باجرانگ (هند)

70 کیلوگرم: 1- تایشی ناریکانی (ژاپن) 2- زین رادرفورد (آمریکا) 3- آرنازار آکمتالیف (قرقیزستان) و زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان)

74 کیلوگرم: 1- کایل داک (آمریکا) 2- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 3- یونس امامی (ایران) و فرانک چامیزوه (ایتالیا)

79 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا) 2- محمد نخودی (ایران) 3- ارسلان بوداجاپوف (قرقیزستان) و واسیل میخائیلوف (اوکراین)

86 کیلوگرم: 1- دیوید تیلور (آمریکا) 2- حسن یزدانی (ایران) 3- بوریس ماکایف (اسلواکی) و عظمت دولتبایکوف (قزاقستان)

92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- جی دن کاکس (آمریکا) 3- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و میریانی مایسورادزه (گرجستان)

97 کیلوگرم: 1- کایل اسنایدر (آمریکا) 2- باتیربیک تساکلوف (اسلواکی) 3- ماگومدخان ماگومدوف (آذربایجان) و گیوی ماچاراشویلی (گرجستان) 5- محمدحسین محمدیان (ایران)

125 کیلوگرم: 1- طاها آکگول (ترکیه) 2- لخاگوگرل منختور (مغولستان) 3- امیرحسین زارع (ایران) و گنو پترایشویلی (گرجستان)

رده بندی تیمی: 1- آمریکا 198 امتیاز 2- ایران 150 امتیاز 3- ژاپن 70 امتیاز 4- مغولستان 65 امتیاز 5- گرجستان 65 امتیاز 6- اسلواکی 55 امتیاز 7- ترکیه 47 امتیاز 8- بلغارستان 42 امتیاز 9- آذربایجان 40 امتیاز 10 – هند 37 امتیاز

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا