فرهنگی

اینجا کسی متقاضی اکران نوروز نیست/ اعلام زوری چند فیلم، شاید هفته آینده!

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر گروه سینما خبرگزاری آنا ، اکران در ماه های آینده ، به ویژه در نوروز ، باید متفاوت از اکران سالانه تنظیم شود ، به طوری که سینما به صورت نیمه جان به وجود بیاید. شکل خاموش

این رویداد علاوه بر حاشیه های جشنواره فیلم فجر ، شخصیت مثبتی نیز داشت و آن ایجاد امید دوباره در سینماها و صاحبان فیلم است ، اما این که پس از ماه ها بتوانند امرار معاش کنند. البته ، این قسمت از داستان بیشتر مربوط به بخش خصوصی سینما است ، نه دولتی که “این بود یا نبود” این داستان برای او تفاوت چندانی ندارد.

شورای صنفی نمایش و جلسات منظم انجمن فیلمبرداران و توزیع کنندگان در دو سه هفته اخیر هنوز به نتایج نهایی برای نمایش چندین فیلم منجر نشده است و همه فقط حدس و گمان هستند. علی رغم انکار نام سه فیلم “دینامیت” ، “چپ راست” و “درخت گردو” برای اکران عمومی در بسته نوروز 1400 ، صاحبان این فیلم ها به طور کلی یا نمی خواهند آنها را نشان دهند یا آنها را تحت شرایطی قرار می دهند.


بیشتر بخوانید:

من “دینامیت” را به سالن خالی نوروز نمی آورم


طبق این دنباله ، در حال حاضر هیچ یک از دارندگان فیلم که به طور بالقوه انتظار یک گیشه میلیارد دلاری را دارند آماده دیدن رنگ صفحه نمایش فیلم در آن دوره نیستند ، زیرا در روزهای تاج گذاری با فروش احتمالی روبرو خواهند شد. .

چوب گردو

رایزنی ها با برخی از فیلم های پرفروش ادامه دارد تا حداقل دو فیلم در میان این آثار گنجانده شود ، اما آنها همچنین می توانند گیشه سایر فیلم های بسته نوروزی را تضمین کنند. صاحبان آثار در حال حاضر منتظر بسته حمایتی سازمان سینمایی هستند که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش به آنا می گوید: در حال حاضر لیستی از فیلم های مربوط به نوروز را از متقاضیان دریافت کرده ایم که حدود 8 تا 9 فیلم است. از بین این فیلم ها ، برخی از فیلم ها را برای بسته Eid 1400 انتخاب می کنیم.

“لاله” ، و همچنین حاشیه

سخنگوی شورا گفت: عدم نمایش فیلم “لاله” که قرار بود بعد از جشنواره و از هفته گذشته نمایش داده شود ، فقط به دلیل “نداشتن مجوز برای نمایش آن” بود. اما ، چنین ادعایی با گفته های سایر اعضای شورا مغایرت دارد. همانطور که صابری ، سخنگوی انجمن فیلمبرداران قبلاً در مصاحبه با آنا گفته بود ، خروج “لاله” از صفحه نمایش به دلیل عدم تحویل توزیع کننده فیلم به سینماها بود.


بیشتر بخوانید:

“لاله” یک فیلم دست نیافتنی است / حاشیه می خواهد فقط در نوروز اکران شود!


به نظر می رسد “لاله” بعد از چند سال فقط به دنبال پیش بینی های نوروز است. البته تورج منصوری تهیه کننده آن به آنی گفت؛ فعلاً خبر خاصی نیست! در همین حال ، سازندگان فیلم عدم نمایش “لاله” در هفته های اخیر را کمبود مواد تبلیغاتی عنوان کرده اند و به نظر می رسد که آنها هفته آینده در فیلم ها ظاهر می شوند که در واقع تزریق اجباری “اکران نوروزی” خواهد بود.

فیلم لاله

مشکلی که قابل حل نیست

طبق اخبار ، مهمترین مشکل رضایت مخاطب از فیلمهای داوطلبانه است ، بنابراین تعداد زیادی از این آثار قادر به جذب مخاطب نیستند و در نهایت گیشه رونق می گیرد. به همین دلیل ، انجمن فیلمبرداران ، به ویژه از سالن های بخش خصوصی ، بسته پیشنهادی را تأیید نکرد.

بر این اساس ، رایزنی ها با سازمان سینمایی برای دریافت فیلم های نوروزی با فیلم های با کیفیت مانند “درخت گردو” و “همه چیز” و فیلم های کمدی محبوب با دریافت پیشنهادات حمایتی مانند حق خرید بلیط و کمک های چند صد میلیونی دنبال می شود. این بسته های پشتیبانی نوعی جبران شکست احتمالی فیلم ها در روزهای آینده خواهد بود.

فیلمی بدون همه چیز

هیچ کس جرات حضور ندارد

برخلاف هشت فیلم متقاضی که حتی بعضی از آنها در جشنواره آتش نمایش به نمایش درنیامد ، اکثر دارندگان فیلم هایی که در دو سال گذشته ساخته اند ، به ویژه بهترین ها در سینمای ایران ، با وجود رایزنی ها هنوز نوروز را اکران نکرده اند. ظاهراً این فیلم ها هر تصمیمی را ماه ها به تعویق انداختند.

بی دلیل نیست که پیشنهاد می شود فیلم های دولتی ساخته شده توسط نهادهای زیر از جمله بنیاد سینمایی فارابی ، کانون پرورش فکری ، هنر و … با در اختیار داشتن سینما آثار خود را به چرخه سینما بیفزایند تا خطر مخاطب را کاهش دهند. . با این حال ، همه اتفاقات به جلسه شورای اتحادیه نمایش در تاریخ 31 مارس موکول شد.

انتهای پیام / 4143 /

دکمه بازگشت به بالا