عمومی

این جملات را به بچه‌ها نگویید

این جملات را به کودکان نگویید

ما بزرگترها گاهی اوقات ممکن است خسته شویم یا از خود بی خود شویم، اما حتی در این موارد نیز نباید فراموش کنیم که مخاطب ما یک کودک است و هر جمله و حتی حرف ما تأثیر عمیقی در ذهن او می گذارد.

به گزارش اخبار ما مربای مربا او نوشت: «دنیای کودکان به اندازه خود آنها ظریف و شکننده است، بنابراین همانطور که از بدن لاغر کودکان مراقبت می کنیم، باید از احساسات شکننده آنها نیز آگاه باشیم.

ما بزرگترها گاهی اوقات ممکن است خسته شویم یا از خود بی خود شویم، اما حتی در این موارد نیز نباید فراموش کنیم که مخاطب ما یک کودک است و هر جمله و حتی حرف ما تأثیر عمیقی در ذهن او می گذارد. یکی از این جملات «امتناع» است; آنهایی که معمولاً به این صورت بیان می شوند: «دیگر مامان یا بابای تو نیستم» یا «دیگر دوستت ندارم». کودکان چنین اظهاراتی را باور می کنند و احساس ناامنی می کنند. جملات دارای برچسب نیز خطرناک هستند، به عنوان مثال “شیطان تر و شلوغ تر از تو” یا “کسی بی انضباط تر نیست”. کودکان خردسال قادر به مقابله با این اظهارات منفی نیستند. پس در نتیجه همیشه از دریچه این کلمات به خود نگاه می کنند. تخصیص جملات تطبیقی ​​و تهدیدآمیز واضح است و معمولاً بیشتر از سایر جملات به کار می رود; در حالی که والدین مجهز به مهارت های فرزندپروری، به جای تهدید و مقایسه یا عصبانی شدن و انجام رفتارهای خشونت آمیز، استعدادها و توانایی های فرزند خود را شناسایی کرده و آنها را پرورش می دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا