بازداشت ۵ سارق خشن با بیش از ۱۰۰ فقره سرقت در سطح پایتخت

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت پنج سارقان که مرتکب بیش از ۱۰۰ فقره سرقت در نقاط مختلف شهر تهران شده بودند، خبر داد.

به گزارش اخبار ما، سردار  علی ولیپور گودرزی درباره جزئیات این خبر گفت: چندی پیش وقوع چندین مورد سرقت‌ سریالی به عنف از شهروندان در سطح شهر تهران، به پلیس آگاهی اعلام شد که با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و آنان نیز در نخستین گام برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت‌های وحشیانه وارد عمل شده و برای بازبینی دوربین‌های مداربسته به صحنه جرم رفتند.

وی با بیان اینکه با بررسی فیلم‌های صحنه جرم مشخص شد که کارآگاهان با سارقان حرفه‌ای مواجه هستند، گفـت: تمامی متهمان هنگام اعمال جرم چهره خود را به طورکامل پوشانده بودند. در همین راستا نیز کارآگاهان در گام بعدی به سراغ تحقیقات محلی رفته که در این مرحله موفق شدند هویت یکی از متهمان سابقه‌دار را شناسایی کنند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه در ادامه تحقیقات نیز مشخص شد که این فرد زورگیر با همدستان خود یک باند حرفه‌ای مجرمانه‌ را تشکیل داده است، گفت: این افراد با همکاری یکدیگر دست به سرقت‌های به عنف متعددی در محله‌های  تهران زده‌ بودند. کارآگاهان همچنین در تجسس‌های بیشتر با اقدامات فنی و اطلاعاتی، پاتوق پنج سارق را که اقدام به تشکیل این باند سرقت کرده بودند، مورد شناسایی قرار دادند و متوجه شدند که آنها در یک سال گذشته اقدام به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت زورگیری خشن از مردم کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی هویت سارقان و هماهنگی پلیس با مقام قضایی برای اخذ مجوز عملیات گفت: با اخذ مجوز قضایی، تیم پلیسی در مرحله بعد راهی مخفیگاه متهمان شده و پس از تعقیب و مراقبت‌های چند ساعته، پنج سارق خشن را در عملیات‌های هماهنگ و جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین ۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و تعداد پنج قبضه سلاح سرد از مخفیگاه متهمان کشف و ضبط شد. 

وی با بیان اینکه در ادامه هر پنج متهم تحت بازجویی قرار گرفتند اما در جریان تحقیقات، منکر جرم خود شدند، گفت: سرانجام این افراد با شکات و فیلم‌های دوربین مداربسته موجود در صحنه جرم مواجه شدند و این‌بار به ارتکاب دست‌کم ۱۰۰ فقره سرقت‌ متعدد به عنف در مناطق مختلف تهران و تشکیل باند تبهکاری اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: برای هر پنج متهم پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی ماموران نیز در این خصوص همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا