تندرستی

باشگاه فعالان به‌پوشی راه‌اندازی شد

در راستای هم افزایی و سازماندهی زنان توانمند، شبکه زنان فعال باشگاه فعالین بهپوشی را راه اندازی کرد.

گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، شبکه زنان پس از برگزاری جلسات متعدد چهره به چهره با زنانی که به عنوان طراح یا تولید کننده در عرصه تولید پوشاک ایرانی اسلامی فعال بودند و ارزیابی آنان، جریان ساز در راستای هم افزایی و شکل گیری زنان توانمند است. توانایی ها و نیازها و با برنامه ریزی ویژه باشگاه فعال بپوشی راه اندازی شد.

خسروی دبیر شبکه جنبش های زنان به عنوان ایده پرداز و طراح اصلی این برنامه افزود: باشگاه به پوشی با حضور 260 زن تولید کننده و طراح از استان های تهران، البرز، قم، مشهد، اصفهان تشکیل شد. و همدان در راستای کمک و رفع موانع موجود با جدیت در مسیر تلاش این بانوان گام خواهند گذاشت.

وی افزود: در گردهمایی زنان تولیدکننده که مردادماه در برج میلاد برگزار شد، نیازهای جامعه زنان ایران از جمله دسترسی به پوشاک مناسب و کمکی که رسانه ملی می تواند در اطلاع رسانی و معرفی زحمات این زنان و کمک به آنها انجام دهد، مورد توجه قرار گرفت. به منظور تسهیل در خدمت کارگروه متحدالشکل در کشور و اتحادیه های مرتبط با این عزیزان گفتگو شد.

برگزاری رویدادهای هدفمند به سبک زنان مسلمان، جدای از خرده فروشی کالاهای نامرغوب، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

همچنین در این جلسه تعدادی از تهیه کنندگان زن که دارای سابقه خوب و پذیرش و صلاحیت کافی برای داوری و راهنما بودند با حضور سایر شرکت کنندگان برای کمک به تشکیل کارگروه های تخصصی این باشگاه انتخاب شدند.

همچنین با توجه به استقبال بانوان تولیدکننده، پس از برگزاری این نشست، نشست دیگری با محوریت شناسایی، قشربندی و معرفی بهتر برندهای پذیرفته شده تدارک خواهیم دید.

این نشست تنها مختص تهران نیست، برگزاری جلسات مشابه در استان های قم، مشهد و اصفهان با توجه به خواسته های بانوان تولیدکننده در اولویت است.

امیدواریم با حمایت و حمایت و با کمک ظرفیت بانوان کارآفرین در عرصه پرخطر پوشش ایرانی اسلامی که با هجمه های مختلف فرهنگی مواجه است حرکتی را در مسیر درست انجام دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا