فرهنگی

باید از طرح‌های کارآفرینی زنان در صنایع دستی حمایت کرد

به گزارش شفاف، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، با حضور معصومه پاشایی بهرام رئیس فراکسیون مناطق آزاد و نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت فرهنگ و گردشگری و صنایع دستی، مریم کاظمی پور، سوده نجفی معاون زنان و جوانان، عضو شورای شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان از جمله مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صمت، مدیرکل صندوق توسعه صنایع دستی، دبیر اجرایی. در کمیسیون کارآفرینان و مدیران رسانه ملی و نمایندگان بهزیستی مجلس نمایندگان زنان در مناطق آزاد، فعالان کارآفرین به نقش توانمندسازی زنان در توسعه جامعه و اهمیت آن پرداختند.

مشاور بانوان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این نشست گفت: با توجه به اهداف دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و اولویت توانمندسازی بانوان، حمایت از طرح های کارآفرینی بانوان و اجرای این موارد ضروری است. پروژه ها. استفاده از فناوری و توسعه دیجیتال «آموزش در این زمینه و ایجاد قوانینی برای حمایت از پروژه های خلاقانه و پژوهشی باید مورد توجه قرار گیرد.

معصومه پاشایی بهرام رئیس فراکسیون مناطق آزاد نیز در این نشست گفت: شناسایی و ایجاد فرصت و اجرای قوانین حمایتی از زنان کارآفرین و لزوم ارتباط با یکدیگر و تمرکز بر اهداف مناطق آزاد، بستر مفیدی برای توسعه خواهد بود. زیرساخت های مشارکت زنان.

در ادامه این نشست مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: در حوزه صنایع دستی حمایت از بانوان کارآفرین به ویژه بانوان بسیار مورد تاکید است و ایجاد حمایت های قانونی و تدوین استراتژی های جنسیتی برای توسعه کسب و کار بانوان. به ویژه صنایع دستی در مناطق آزاد.» بسیار مهم است.

کاظمی پور معاون امور بانوان وزارت ورزش در ادامه این نشست بر نقش و اهمیت توانمندسازی بانوان در ورزش تاکید کرد و بر حمایت از بانوان در این عرصه تاکید کرد.

سوده نجفی یکی از اعضای شورای شهر تهران نیز به تبادل تجربیات در زمینه توانمندسازی زنان و همکاری مشترک در این حوزه پرداخت و بر لزوم توجه به استعداد و نقش زنان در چرخه اقتصادی و اقدامات ویژه در این زمینه تاکید کرد. رسیدگی به این موضوع. .

سخنرانان همچنین نقش مشترک همکاری در حوزه توانمندسازی زنان و تشکیل کمیته های مشترک همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند و فعالان کارآفرینی به ارائه طرح های پژوهشی و خلاقانه با استفاده از فناوری های نوین اشاره کردند.

دکمه بازگشت به بالا