سلامت

ببینید تایتان چگونه در زیر آب مچاله شد/ فیلم

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، جستجوی چهار روزه برای یافتن زیردریایی گم شده تایتان به پایان غم انگیزی رسیده است. گزارش‌ها تایید کرده‌اند که کشتی در مرحله‌ای در طول سفر خود به سمت کشتی غرق شده تایتانیک در معرض “انفجار فاجعه‌بار” قرار گرفته است که هر پنج مسافر را فوراً می‌کشد.

به گفته مقامات، یک سری زباله متشکل از “پنج قطعه اصلی مختلف” از بخش‌های مختلف شناور در کف دریا در حدود 500 متر دورتر از تایتانیک پیدا شد. این یافته‌ها با اخبار قبلی همخوانی دارد که نشان می‌داد صدایی «مطابق با انفجار» توسط نیروی دریایی ایالات متحده در همان روزی که تایتان شروع به حرکت کرد، شناسایی شد.

تایتان یک زیردریایی کوچک متعلق به شرکت OceanGate Expeditions است که گردشگران را با دریافت مبلغ 250 هزار دلار، به بازدید لاشه کشتی تایتانیک می‌برد. اما این‌بار 5 سرنشین این زیردریایی، «استاکتون راش»، مدیرعامل OceanGate و افسر سابق نیروی دریایی فرانسه، «پل-هنری نارژوله»، متخصص دریانوردی، «شاهزاده داوود»، تاجر پاکستانی-بریتانیایی به‌همراه پسرش، «سلیمان» و «هامیش هاردینگ» که نفر آخر پیش‌تر با راکت بلو اوریجین به فضا هم رفته بود، جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته گارد ساحلی آمریکا، سرنشینان این زیردریایی بر اثر درون‌پاشی جان خود را از دست داده‌اند؛ درحقیقت تایتان بر اثر فشار آب از سمت بیرون، مچاله و به‌سمت درون منفجر شده است.

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا