تندرستی

«بدحجابی» ابزار دشمن برای یورش به اعتقادات

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از بیرجند، مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر امامت و ولایت با حضور حجت الاسلام حسین اخی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در مسجد امام موسی کاظم (ع) برگزار شد.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با ذکر دو قول افضل العبادالعف و زکات جمال العف بر لزوم رعایت حجاب و عفاف از منظر اسلام تاکید کرد. .

آخری یادآور شد: یکی از ابزارها و ابزارهایی که دشمنان اسلام با آن به اسلام و جامعه اسلامی هجوم می آورند، بحث کتمان و فحاشی است که دشمن از آن برای نفوذ در فرهنگ و اعتقاد مسلمانان استفاده می کند.

وی با اشاره به سؤال شیخ طوسی در کتاب تجرید الاعتقاد، بر لزوم وجود امامت و صفات امام و پیشوا تأکید کرد و با استناد به سخنان امام رضا علیه السلام که فرمود: هیچ قوم و قومی را پیدا نمی کند که رهبر و رهبر نداشته باشد، خاطرنشان کرد: آنها به حکومت و حاکم نیاز دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند تصریح کرد: فردی که رئیس یک ملت و یک ملت است باید بهترین رعیت من باشد یعنی در همه زمینه ها از همه مردم برتر باشد. مانند علم، شجاعت، زهد، صبر، حلم و غیره.

ذکر شد: مشرکان به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفتند که تو پیامبر نیستی و خداوند متعال به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پاسخ داد و فرمود: عندهو علم الکتاب. نه پیامبر، بگو: خدا و دانای کتاب بین من و تو گواه کافی است.

وی تاکید کرد: علما و مفسران اسلام در معنا و مفهوم «من علم به کتاب» اهل بیت علیهم السلام را معصوم و منزه می دانند و این نشان می دهد که اهل بیت علیهم السلام. ، از نظر علم و دانش در همه اعصار بر سایر افراد برتری دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با اشاره به حدیث امام صادق (ع) در مقایسه علم کسی که تخت ملکه صبا را در یک چشم به هم زدن به سلیمان (ع) آورد و علم امیرمؤمنان علی علیه السلام فرمود: علم آصف بن برخیا صابع مانند خیس کردن بال پشه در دریا است و علم اهل بیت علیهم السلام نیز همین است. اقیانوس

العاقی افزود: در زمینه های دیگر مانند شجاعت امیرالمومنین، حضرت علی (علیه السلام) پیشوای زمان خود بود به طوری که اگر همه مردم عرب علیه او متحد می شدند، روی نمی آورد. دشمن پشتی او بود و در زهد و بردباری و بردباری و… برتری داشت.

در پایان هدایایی به نفرات برتر مسابقات جمهوری واحدهای آزاد اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی و کارگران نمونه واحد بیرجند اهدا شد.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا