تندرستی

برتری پرگل هندبال ایران برابر استرالیا/ فردا مصاف برابر هندوستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی جام جهانی امروز سه شنبه 28 دی ماه با حضور 16 تیم ملی در چهار گروه در شهر دمام عربستان آغاز شد. در این صورت ایران با انتخابی های عربستان، استرالیا و هند در گروه دوم قرار دارد. شاگردان مانوئل فرناندز طبق برنامه در اولین دیدار امروز از ساعت 18:30 به مصاف استرالیا رفتند.

گل اول تیم هندبال کشورمان را سجاد استکی، لژیونر خارجی ایرانی در سالن امیرالنایف به ثمر رساند. در ادامه نیمه اول این دیدار شاگردان مانوئل از تیم رقیب پیش افتادند و در پایان این نیمه را با نتیجه 16 بر 5 به پایان رساندند.

در قسمت دوم بازی، تیم ایران شروع بسیار خوبی داشت به طوری که تلاش استرالیایی ها برای زدن گل ششم برای دقایقی برایشان سخت شد. در نهایت تیم ایران با نتیجه 32 بر 10 و با تفاضل 22 گل به برتری رسید.

در ادامه این اتفاق، هندبالیست های کشورمان فردا چهارشنبه 29 دی ماه از ساعت 16:30 در سالن امیرالنایف عربستان به مصاف تیم ملی هند می روند. روز پنجشنبه 30 دی ماه در آخرین بازی مرحله گروهی باید با تیم میزبان به تساوی برسند.

قرار بود کشورمان دی ماه میزبان این مسابقات باشد اما با تصمیم کنفدراسیون هندبال آسیا مبنی بر شیوع بیماری عروق بیماری کرونا در ایران، میزبان ایران بود و به عربستان واگذار شد.

گروه بندی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا به شرح زیر است:

گروه A: کره، کویت، اردن و سنگاپور
گروه B: عربستان، ایران، استرالیا و هند
گروه C: قطر، امارات، عراق و عمان
گروه D: بحرین، هنگ کنگ، ازبکستان و ویتنام

در روز اول این مسابقات شش دیدار در سه گروه دیگر برگزار شد که نتایج زیر به دست آمد:

گروه A:
کره جنوبی 40 – سنگاپور 28
کویت 42 – اردن 31

گروه B:
ایران 32- استرالیا 10
عربستان سعودی – هند (ساعت 8 شب برگزار می شود)

گروه C:
امارات متحده عربی 31- عراق 32
قطر 31 – عمان 14

گروه D:
هنگ کنگ 24 – ازبکستان 28
بحرین 46 – ویتنام 14

میزبان بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و راهیابی به مسابقات جهانی لهستان – سوئد 2023 از 29 دی تا 12 بهمن میزبان بانوان عربستانی خواهد بود و 5 تیم ملی جواز حضور در مسابقات جهانی را خواهند داشت.

دکمه بازگشت به بالا