فرهنگی

بررسی استعمار نو اتحادیه اروپا در قبال آفریقا در «آفریقا امروز»

بررسی استعمار نو اتحادیه اروپا علیه آفریقا در

تلویزیون امروز آفریقا امروز نگاهی به رویکرد استعماری اتحادیه اروپا در قاره سیاه دارد.

به گزارش گروه فرهنگی و هنری خبرگزاری اخبار ما؛ موضوع برنامه این هفته «آفریقا امروز» بررسی قراردادهای تجاری ناعادلانه اتحادیه اروپا با آفریقا و رویکرد استعماری اتحادیه اروپا در قبال کشورهای آفریقایی است.

در این برنامه شاهد هستیم که نشست اخیر اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا با وعده سرمایه گذاری 150 میلیارد یورویی به پایان رسید و انتظارات کشورهای آفریقایی را برآورده نکرد. آفریقایی ها می گویند اتحادیه اروپا باید با قاره به عنوان یک شریک برابر رفتار کند نه یک مستعمره استعماری.

جین نالونگا، اقتصاددان اوگاندایی و تونده اوسازووا، عضو اتحادیه سیاه‌پوستان برای صلح، کارشناسان برنامه این هفته آفریقا امروز هستند و مبارک هانیه مجری برنامه از آنها می‌خواهد ارزیابی خود را از نشست اخیر اتحادیه اروپا و آفریقا ارائه دهند.

هنیا از نالونگ می پرسد که کشورهای آفریقایی باید چه کاری انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که روابط تجاری آنها با اتحادیه اروپا بر اساس مشارکت و منافع برابر برای همه است.

هنیا همچنین از اوسازوف میهمان دیگر برنامه می پرسد که برای شکستن این دور باطل و کاهش وابستگی کشورهای آفریقایی به کمک های اتحادیه اروپا چه باید کرد؟

برنامه «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی عاطفه دربندی، دوشنبه ساعت 11:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه روزهای دوشنبه ساعت 00:00، سه شنبه 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 21:00، پنجشنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 خواهد بود. علاقه مندان می توانند از طریق لینک https://www.presstv.ir/Section/15034 این برنامه را در سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا