بررسی وضعیت ارتباطات حوزه‌های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم

در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وضعیت ارتباطات حوزه‌های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم بررسی شد.

به گزارش اخبار ما، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مجلس میزبان چهار تن از نمایندگان فعلی و منتخبان مجلس دوازدهم بود.

وزیر ارتباطات ابتدا میزبان احمد دنیامالی، نماینده و منتخب شهرستان بندر انزلی بود و در ادامه با کمال حسین‌پور، نماینده و منتخب شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد؛ بهروز محبی، نماینده و منتخب شهرستان‌های سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد و علاالدین بروجردی، منتخب شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای دیدار وزیر ارتباطات و نماینده شهرستان بندر انزلی گزارشی از وضعیت ارتباطات روستایی ارائه شد که در گزارش مورد اشاره این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که صد درصد ۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار متصل هستند.

دنیا مالی سپس با اشاره به وجود مشکل ارتباطی و ایجاد اختلالات مقطعی به ویژه در زمان پیک ورود مسافران به این شهرستان خواستار ارتقای کیفیت شبکه ارتباطی در سطح شهرستان بندر انزلی شد که وزیر ارتباطات دستوراتی در این رابطه صادر کرد و مقرر شد سازمان تنظیم مقررات تیمی را برای بررسی وضعیت ارتباطی این شهر اعزام نماید.  

زارع پور در ادامه‌ با اشاره به اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها گفت: پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارهای شهرستان انزلی باید شتاب بگیرد تا در هفته دولت به بهره برداری برسد، لذا مسئولین محلی بویژه شهرداری این شهر باید همکاری لازم را با اپراتور به عمل آورد.

در ادامه این دیدارها کمال حسین‌پور، منتخب مردم سردشت، پیرانشهر و میرآباد در مجلس دوازدهم در ابتدای دیدار خود با وزیر ارتباطات از اقدامات کم نظیر وزارتخانه به ویژه در حوزه توسعه ارتباطات روستایی تقدیر و تشکر کرد.

سپس گزارشی از وضعیت ارتباطات در حوزه انتخابیه حسین پور ارایه شد که بر اساس این گزارش از ۲۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد، معادل ۹۴ درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

از ابتدای دولت سیزدهم ۴۳ روستای این شهرستان‌ها به شبکه ارتباطی متصل شده‌اند و ۲۳ روستا باقی مانده است نیز حداکثر تا پایان سال جاری به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه وزیر ارتباطات گزارشی از روند پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارهای ارایه داد و با اشاره به اتمام پروژه در شهرستان سردشت و ایجاد پوشش کامل‌ در این شهرستان بر ضرورت پیگیری‌ها برای ایجاد همدلی و همراهی از سوی مدیران شهری با اپراتور مجری پروژه برای تسریع در روند پیشرفت کار در پیرانشهر و میرآباد تأکید کرد.

بهروز محبی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد نماینده سومی بود که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد.

در گزارش وضعیت ارتباطی در حوزه انتخابیه این نماینده مجلس این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که از ۳۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار این شش شهرستان، ۳۱۹ روستا معادل ۹۳ درصد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

۲۳ روستای باقی مانده به همراه چهل روستای نیازمند بهبود کیفیت نیز در دست اقدام قرار دارند و تا هفته دولت تعدادی از این روستاها و حداکثر تا پایان سال تمامی روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه این دیدار وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه محبی نسبت به وضعیت ارتباطی در تعدادی از روستاهای شهرستان سبزوار با تعدادی از اهالی و روستاییان این شهرستان تماس برقرار کرد و برای ارتقا کیفیت شبکه ارتباطی دستوراتی صادر کرد.

آخرین نماینده‌ای که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد علاالدین بروجردی، منتخب شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس دوازدهم بود.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت ارتباطی حوزه انتخابیه بروجردی ارایه شد که بر اساس این گزارش از ۱۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این پنج شهرستان معادل ۹۵ درصد آنها به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۷ روستای باقی مانده نیز تا هفته دولت متصل خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه این دیدار به تشریح اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها پرداخت و بر ضرورت همراهی مدیران شهری برای تسریع در روند این پروژه تاکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا