عمومی

برسد به دست قاضی القضات کشور؛ پرسش‌هایی درباره حضور و حیات کانون وکلا

جناب اژه ای عزیز سلام

قاضی محترم؛ این دادخواست را نه از جانب یک وکیل با سابقه چندین ساله، بلکه از دیدگاه یک شهروند ساده و از جانب یک جوان عزیز وطن که اخیراً نامش را شیرین کارآموز وکیل خوانده اند تقدیم می کنم.

تا امروز یا بهتر است بگوییم در برابر قاضی شما در کشور، هجمه ها و چالش هایی برای نهاد حقوقی آغاز شده است که حضور شما به ویژه پس از شنیدن وعده ها و ایده ها برای شنیدن صدای منتقدان، مستلزم تحول قضایی است. حفظ حقوق. متهمان و زندانیان و غیره این امید در افکار عمومی ایجاد شد که به زودی شاهد گسترش عدالت قضایی بیش از پیش باشیم.این امید وجود داشت که حملات روزانه به کافه ثمری نداشته باشد.نوع جدیدی از حمله در قالب قانون شکنی و بی احترامی به اراده قانونی وکلا این روزها به چشم برخی از مسئولین جنابعالی قابل مشاهده است. خانه اصناف هزاران سرباز جان باخته عدالت، داستان مثنوی هفتاد من کگیز است، فکر نمی کنم این مقاله فرصتی برای بیان آن باشد، اما

با خصوصیات فوق به ویژه این دانشجوی حقوق و دادگستری که به عنوان سرباز سعی در جدایی عدالت از ناصره دارد از بالاترین مقام قضایی سؤالاتی دارد و امید است که جناب عالی با کمی تدبیر به ایشان پاسخ دهید. اختیار .

1- قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت بیش از 25 سال است که رفتار وکلا و ساختار کانون وکلا را تنظیم می کند.

2- حتماً در مرحله تصویب و امضای مصوبات اجرایی لایحه استقلال کانون وکلا بوده اید که رئیس جمهور فعلی در آخرین ساعات تصدی خود در قوه قضائیه آن را امضا کرده است و وکالت مانع اجرای بخشی از اساسنامه و بارها درخواست اصلاح این بخش از اساسنامه را داشته اند که پاسخ منطقی به آن ندیده و نشنیده ایم و مدعی شده اند آنچه تصویب شده پیشنهاد کانون وکلا بوده است. این اختلاف نظر و عدم پاسخگویی باعث سردرگمی هزاران کارآموز وکیل، داوطلب آزمون وکالت و از همه مهمتر نگرانی هزاران خانواده ای شده است که یک سال است برای موفقیت فرزندان دلبندشان دعا می کنند. پاسخگوی مشکلات روحی و روانی احتمالی این عزیزان کیست آیا حق زندگی و امرار معاش آنها نیست؟

آیا حقوق مکتسبه جوانان عزیز باید در دعوای اختلاف بین مدیران ضایع شود؟

کافی است این روزها مدیران رسانه ای شما درصد اخبار و حواشی فضای مجازی و رسانه ها (در بحث دفتر وکالت و آزمون وکالت) را شنیده باشند تا از میزان دغدغه و هیجان جوانان عزیز کشور آگاه شوند. بله اگر اصرار دارید مدیر دفتر وکالت را بپزید متن پیشنهادی را منتشر کنید تا تکلیف شود باید بال فرشته عدالت باشد، او نمی شنود! والسلام

* وکیل

دکمه بازگشت به بالا