برگزاری نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا/ حمایت کامل از فعالیت‌های فدراسیون فلسطین

برگزاری نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا  حمایت کامل از فعالیت‌های فدراسیون فلسطین

سی و چهارمین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا با حمایت کامل از فعالیت‌های فدراسیون فوتبال فلسطین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی در بانکوک، تایلند تشکیل جلسه داد که برنامه ریزی موفق و چشمگیر جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از موضوعات مورد بحث در این نشست بود و اعضا ابراز اطمینان کردند که دستاورد‌های آن، دوران جدیدی از پیشرفت را برای فوتبال آسیا رقم زده است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، در جریان این نشست گفت: موفقیت بی‌نظیر جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر، لحظه غرور جمعی ماست که تنها از طریق فداکاری تزلزل ناپذیر برای پیشرفت فوتبال آسیا به سطح بعدی از طریق اتحاد امکان‌پذیر شد؛ همبستگی و همکاری.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد:برگزاری لیگ نخبگان قهرمانان آسیا، لیگ قهرمانان آسیا ۲، لیگ قهرمانان آسیا در سطح بانوان و… که قرار است باشگاه‌ها را متحول کند، نوید خوبی است. چشم انداز فوتبال در سراسر آسیا، با جایزه بزرگتر رقم خواهد خورد.
 
رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین بر اهمیت اصلاحات ارتقاء ساختار‌های مدیریتی در کنفدراسیون فوتبال آسیا که همسو با اهداف فیفا بوده و از طریق ایجاد کارگروه اصلاحات کنفدراسیون فوتبال آسیا امکان پذیر است، تصریح کرد.

وی گفت: تعهد تزلزل ناپذیر کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پیشبرد توسعه فوتبال از اصلاحات راهبردی که در همه زمینه‌ها انجام داده‌ایم آشکار است و به لطف همین روحیه فعال است که AFC بهترین جام ملت‌های آسیا را در دوحه به نمایش گذاشت. در تقویت ساختار‌های مدیریتی ما در کنار فیفا ایستاده‌ایم و از فیفا برای حمایت مستمرشان در این زمینه تشکر می‌کنم.AFC پیشرو در ارائه اصلاحات به موقع، چه درباره اساسنامه، مقررات، یا مسابقات بوده است.
 
 در ابتدای نشست هیات اجرایی، شیخ سلمان به خانم نوالفان لامسام، رئیس فدراسیون فوتبال تایلند که اولین خانمی است که به عنوان رئیس در فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب می‌شود، خوش آمد گفته و به او تبریک گفت.

برگزاری نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا/ حمایت کامل از فعالیت‌های فدراسیون فلسطین

شیخ سلمان: کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنار اتحادیه فوتبال فلسطین می‌ایستد

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا  در سی و چهارمین کنگره AFC که روز پنجشنبه در بانکوک برگزار شد، بر حمایت قاطع از فدراسیون فوتبال فلسطین  تاکید کرد.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی قدرتمند است که اعضایش قوی هستند و وقتی یکی از آنها آسیب می بیند، همه اعضای دیگر آن تحت تأثیر قرار می گیرند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنار اتحادیه فوتبال فلسطین می‌ایستد و ما با آنها در جستجوی راه حلی دائمی برای چالش‌هایی که جامعه فوتبال فلسطین با آن  روبرو است، خواهیم بود. این وظیفه ماست که از اتحادیه فوتبال فلسطین برای تصمیم گیری سریع و معنادار که در چارچوب قوانین، مقررات و اساسنامه AFC و فیفا باشد، حمایت کنیم. 
 
شیخ سلمان بر نقش محوری فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا در توسعه جمعی این ورزش در سراسر قاره تاکید کرد.
 
وی گفت: تعهد ما برای همبستگی و اتحاد با فدراسیون فلسطین قاطعانه است. به خاطر این فاجعه جان‌های بسیاری از دست رفته و هواداران زیادی از شادی بازی بزرگ ما محروم شده‌اند. ما باید رویکردی را اتخاذ کنیم که در نهایت از ارزش‌هایی که همه ما آن‌ها را گرامی می‌داریم محافظت و حفاظت کند. اکنون بیش از هر زمان دیگری وظیفه داریم اطمینان حاصل کنیم که بازی زیبای ما همچنان شادی را برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند به ارمغان می‌آورد و امیدواریم که فیفا رهبری لازم را در این مواقع بحرانی نشان دهد.
 
همچنین، شیخ سلمان از فداکاری مثال زدنی فدراسیون فوتبال فلسطین در توسعه فوتبال علیرغم وجود مشکلات و ناملایمات بسیار تمجید کرد و تأکید کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به حمایت خود در تمام زمینه‌ها در این باره از این فدراسیون ادامه خواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا