تندرستی

برگ برنده آبی‌پوشان مقابل تراکتور نام بزرگ استقلال است/ این تیم به یک فرمانده در میانه زمین نیاز دارد

مجتبی انصافی: کارت برنده آبی پوشان مقابل تراکتور نام بزرگ استقلال است/ این تیم به یک فرمانده در خط هافبک نیاز دارد.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره شرایط این تیم صحبت کرد.

مجتبی انصافی مدافع سابق تیم فوتبال استقلال در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری اخبار ما، درباره شرایط فعلی فوتبال ایران گفت: من هم قبول دارم که بعد از جام جهانی فوتبال افت کرده و بازیکنان کیفیت قبلی ندارند. البته نظر کلی من این است که تا قبل از جام جهانی شاهد چنین رشدی نبودیم و فقط اعداد رد و بدل شده در فوتبال ایران زیاد شده است.

او ادامه داد: این در مورد استقلال نیز صدق می کند. استقلال الان پایین آمده و همه قبول دارند اما نظر من این است که این تیم از پارسال پایین آمده و امسال رشد نکرده است. استقلال با مربی خارجی و این همه بازیکن خوب تغییری در سبک خود ایجاد نکرد. فقط شاهد این هستیم که مدیران این تیم گفتند ما مربی خارجی آوردیم. آیا استقلال فوتبال مالکیتی بازی می کند، پرس می کند یا سبک خاصی دارد؟ من شاهد چنین چیزی نبودم.

پیشکسوت استقلال گفت: اینکه استقلالی ها در خط حمله پیشرفت کردند یک تفاوت کوچک است. مثلا بین دفاع و حمله کدام قسمت قوی تر است؟ حمله کنید. در کل تغییری نمیبینم نقطه قوت این تیم «استقلال» است نه چیز دیگر. این نام بزرگ 2-0 از هر تیمی جلوتر است و تیم ها به خاطر بزرگی استقلال با انگیزه هستند. رقبا می دانند مقابل استقلال دیده می شوند و با تمام توان وارد زمین نمی شوند. انگیزه رقیب استقلال نام بزرگ استقلال است.

انصافی در مورد انتخاب ستاره های استقلال در رقابت های امسال نیز چنین گفت: من بازی های محبی را خیلی دوست دارم. او یکی از بهترین بازیکنان لیگ است. درباره حسینی هم باید بگویم که بازیکن بسیار خوبی است اما به دلیل نبود رقیب بزرگ سقوط کرد. جانشین او بزرگ نیست و سقوط کرده است.

او افزود: راه حل استقلال برنامه ریزی درست فوتبال است. از مربی فعلی بخواهید برنامه ریزی فنی خود را توضیح دهد. مثلا منچسترسیتی پپ را برای فوتبال مالکیت به خدمت می گیرد اما هدف استقلال چیست؟ برای پیشرفت در این مرحله، این تیم فقط می تواند موقعیت های خود را تقویت کند. تیم فعلی مشکل هافبک مرکزی دارد. خط هافبک استقلال فرمانده می خواهد، استقلال هافبک هایی داشت که سایر بازیکنان از لحاظ فنی دنبالشان می کردند. هم از نظر فنی و هم از نظر معنوی. مثلا تیموریان یا جباری. استقلال این روزها این بازیکن را ندارد.

بازیکن سابق پلاوی پوشان که سابقه بازی در تراکتورسازی را نیز دارد، درباره بازی امروز گفت: فوتبال طوری شده که تا در زمین نباشی نمی توانی آن را تحلیل کنی. می توانم بگویم استقلال در شرایط خاصی می تواند قهرمان شود اما موقتی است. اصلا نمی توان پیش بینی کرد که استقلال بازیکنان با کیفیت و بزرگ تری دارد. انتظار می رود او چند میلیارد بازی کند. او باید به نام استقلال بازی کند اما به دلیل نبود برنامه تاکتیکی نمی توان فقط از بازیکنان انتقاد کرد. سرمربی باید مورد انتقاد قرار گیرد. در این بازی فقط اتفاقات نتیجه را تعیین می کنند. نمی توان پیش بینی مشخصی داشت. اگر استقلال طبق معمول فقط با اسم و بدون تاکتیک خاص به زمین برود حتی تراکتور هم می تواند برنده شود.

24

عیسی در پایان درباره مدعیان برتر لیگ گفت: ما اصلا نمی توانیم نامزدها را پیش بینی کنیم. سخت است. هیچ تیم دیگری به این اندازه پیشرفت نکرده است. لیگ ما کمی پیشرفت نکرده و منتظر تغییر فنی هستم تا بگویم وای… چقدر پیشرفت کردیم اما فقط شاهد انتقال مبالغ میلیاردی هستیم. این!

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج به i رای دهید رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا