رویدادها

بلایی که زلزله ۷.۶ ریشتری سر ژاپن آورد

آفتاب‌‌نیوز :

این در حالی است که جستجوها برای یافتن بازماندگان زیر آوار ساختمان‌های فروریخته همچنان ادامه دارد.

چندین جاده نیز همچنان بسته است و این امر دسترسی به بازماندگان را دشوار می‌کند. دولت مرکزی از راه دریا در حال ارسال اقلام امدادی به مناطق ساحلی است که راه‌های دسترسی زمینی به آنها مسدود شده است.

استانداری ایشیکاوا یک مرکز کمک‌رسانی را برای حمل مایحتاج امدادی ارسال شده از سراسر کشور دایر کرده است. در این مرکز، اقلام امدادی بار خودروهای بزرگ شده و به نواحی آسیب دیده ارسال می‌شوند.

بنابر گزارش تلویزیون ملی ژاپن، حدود ۳۲ هزار نفر در پناهگاه‌های این استان به سر می‌برند.

کیشیدا فومیو، نخست‌وزیر این کشور درباره وضعیت در پناهگاه‌ها گفت: وخامت وضعیت بهداشتی قابل توجه است. برای بهبود این وضعیت در پناهگاه‌ها بیشتر تلاش کنید تا به پناهجویان کمک شود که سلامت بمانند. لطفا از بیماری و مرگ‌های ثانوی مرتبط با بلایا جلوگیری کنید.

همچنین تاکنون ۲۱۱ نفر دیگر در «ایشیکاوا» هنوز مفقود هستند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز به نقل از مقامات ایشیکاوا گزارش داد بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شده اند و حال دست‌کم ۲۷ نفر وخیم است.

همچنین به نوشته روزنامه «هندوستان تایمز»، حدود ۲۳ هزار و ۸۰۰ خانوار در منطقه ایشیکاوا بدون برق و بیش از ۶۶ هزار و ۴۰۰ خانوار نیز بدون آب بودند.

این زمین لرزه تاکنون خسارات زیادی هم برجای گذاشته است.

این زمین لرزه قدرتمند که استان ایشیکاوا در جزیره اصلی «هونشو» را لرزاند همچنین به شکل‌گیری امواج سونامی به ارتفاع بیش از یک متر، وقوع آتش سوزی شدید و ایجاد شکاف‌های بزرگ در برخی جاده‌ها منجر شد.

در شبه‌جزیره نوتو، تخریب‌ها و خسارات وارده شامل ساختمان‌های آسیب‌دیده در اثر آتش‌سوزی، فرو ریختن خانه‌ها، غرق شدن قایق‌های ماهیگیری و ریزش و تخریب بزرگراه‌ها در اثر رانش زمین است.

هشدار درباره خطرات مضاعف ناشی از بارندگی در نواحی زلزله‌زده
به دنبال وقوع این زمین‌لرزه قوی و پس‌لرزه‌های زیاد و شدید آن، مسئولان همچنین درباره وخیم‌تر شدن وضعیت به دلیل بارندگی در روزهای شنبه و یکشنبه هشدار می‌دهند.

برای استان نیگاتا و منطقه هوکوریکو شامل شبه‌جزیره نوتو پیش‌بینی بارش باران می‌شود.

مسئولان می‌گویند خاک مناطق زلزله‌زده سست شده است و حتی اندکی بارندگی می‌تواند باعث رانش زمین شود.

کارشناسان همچنین پیش‌بینی می‌کنند یک توده هوای سرد احتمالا باعث بارش برف، عمدتا در مناطق کوهستانی از بعد از ظهر یکشنبه تا روز دوشنبه خواهد شد. آنها درباره احتمال اختلال در رفت و آمد خودروها هشدار می‌دهند.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا