جامعه

بهره برداری از ۶ کیلومتر از مسیر هدایت آب‌های سطحی پایتخت در آبان ماه

معاون فنی و غیرنظامی شهردار تهران در بازدید از شبکه های مدیریت سیل در تهران گفت: در آبان ماه مسیر 6 کیلومتری انحراف آب های سطحی به کانال های اصلی را تکمیل می کنیم.

به گزارش اخبار ما ، عباس شعبانی وی پس از بازدید از پروژه های شبکه مدیریت سیل در تهران ، به مطبوعات تأکید کرد: برنامه هایی که برای اجرای پروژه های عمرانی در نظر گرفته ایم به مدت شش ماه ، یک سال ، دو سال و چهار سال است. تصمیم گرفتیم پروژه های نیمه تمام را در مدت شش ماه به اتمام برسانیم و به مردم تهران خدمات ارائه دهیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران با اشاره به اینکه فصل بارندگی نزدیک است ، گفت: باید پروژه های راهنمایی ، جمع آوری و مدیریت آبهای سطحی را سریعتر به اتمام برسانیم تا مشکلی برای شهروندان تهرانی ایجاد نشود.

وی در خصوص چالش مدیریت سیل نیز گفت: خاکریز با مشکل دارایی و مخالفان تاسیسات روبرو است. بنابراین ، تعاملات بین بخشی باید افزایش یابد و بهترین این پروژه ها در هم افزایی با سازمانهای مربوط به دست آید.

شعبانی تاکید کرد: به دلیل مشکلات مالی و کمبود نقدینگی ، سرعت پیشرفت پروژه های مدیریت سیل در تهران کند شده است. با تزریق بودجه ، ما باید سرعت اجرای پروژه ها را در زمان مقرر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در آبان ماه 6 کیلومتر مسیر آبهای سطحی تا کانالهای اصلی را تکمیل می کنیم ، گفت: بر اساس برنامه جامع شهر تهران حدود 700 کیلومتر کانال و مسیر اصلی باید مورد استفاده قرار گیرد. تا کنون 530 کیلومتر از این 700 کیلومتر تکمیل شده است و 170 کیلومتر باقیمانده باید در مدت 20 سال به پایان برسد ، اما 20 سال طولانی است و ما این دوره را با برنامه ضربتی به نصف رسانده ایم و برنامه داریم 170 داشته باشیم. کیلومتر کانال در 10 سال اصلی مورد بهره برداری قرار می گیرد. در طول چهار سال مدیریت شهری فعلی ، ما باید 70 کیلومتر از کانالهای اصلی آبراه سطحی را به بهره برداری برسانیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که بزرگترین مشکل در زمینه مدیریت آب های سطحی چیست؟ وی گفت: مشکلات کلی نصب تاسیساتی مانند شرکت های آب و فاضلاب ، برق ، گاز و … است که با آبراه های سطحی تلاقی می کنند. با تشکیل کمیته مشترک بین شهرداری و ارائه دهندگان خدمات ، این مشکلات به سرعت برطرف می شود و پیمانکاران می توانند پروژه های خود را به راحتی انجام دهند.

وی در مورد تونل فتح تاکید کرد: این پروژه چندین سال پیش آغاز شده و با پیشرفت خوب خود به میانه راه رسیده است. تلاش می شود تا تونل سه نقطه ای فتح ، که تا WordAward ادامه دارد ، ساخته شود تا سال آینده به طور کامل عملیاتی شود. با دستگاه TBM ، عملیات اجرایی در حال انجام است و تنها مشکل تأمین مواد اولیه ای است که سعی می کنیم به این مواد اولیه تحویل دهیم.

شعبانی در مورد رضایت از پیشرفت پروژه فتح ، گفت: در برنامه 20 ساله ، این پروژه به خوبی پیش رفت ، اما در برنامه ده ساله تلاش می کنیم 170 کیلومتر کانال اصلی تامین آب سطحی را مدیریت کنیم ، بنابراین کارفرما پشتیبانی و تلاش پیمانکار. “دو.

وی در پاسخ به این سوال که آب آلوده فاضلاب و فاضلاب به آبهای سطحی تخلیه می شود ، گفت: آیا با کمک شرکت آب و فاضلاب و سازمان حفاظت محیط زیست رهبری در این زمینه وجود نخواهد داشت؟ او گفت: “ما قطعاً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.” جلسات اولیه برگزار شد و محل اتصال فاضلاب با آبهای سطحی مشخص شد. این کم نیست. شرکت آب و فاضلاب این نقاط را در برنامه مسدود کرده است تا آب فاضلاب وارد شبکه آبهای سطحی نشود. قطعاً همه این نقاط باید تا سال آینده بسته شوند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد تشکیل سازمان آب های سطحی و رودخانه اظهار داشت: در آخرین دوره شورای شهر تصویب شد که خاکریزاب به سازمان مدیریت آبهای سطحی تهران تبدیل شود. اقدامات اولیه انجام شده است ، اما به دلیل تغییر در مدیریت شهری این موضوع نیاز به مطرح و تصویب دارد. من فکر می کنم اعضای شورای شهر نیز با این قطعنامه موافق هستند و این تغییر به زودی اتفاق می افتد.

شعبانی ادامه داد: هدف اصلی هدایت و نگهداری چاه های آب سطحی است. حفاظت از آبهای سطحی بسیار مهم است. برخی از کانال ها قدیمی و فرسوده هستند. ما باید به خاکریزاب موقعیتی غیر سازمانی بدهیم زیرا در اجرای بسیاری از سازمانها در اجرای اهداف خود دخیل است.

به گزارش پایگاه “شهر” ، وی در پایان اظهار داشت: معاونت خدمات شهری وظیفه نگهداری کانال را بر عهده دارد. هنگامی که عملیات توسط مناطق انجام می شود ، ساخت و ساز توسط شرکت های خاکریزی انجام می شود و عملیات توسط خدمات شهری انجام می شود ، ممکن است اختلالاتی ایجاد شود که با تشکیل یک سازمان مدیریت آب های سطحی برطرف می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا