تندرستی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف و به نقل از ساکرنت، بازیکنانی مانند هیده توشی ناکاتا، علی دای، پارک جی سونگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیده اند. در واقع تعداد بازیکنان آسیایی که می توانستند در این رویداد بدرخشند کم نبود.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر دوخته شده است و باید دید این بار کدام بازیکنان آسیایی خواهند درخشید.

معز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته همچنان در آسیا بازی می کرد. همه او را به خاطر فرصتی که در آخرین لحظه مقابل پرتغال به دست آورد به یاد دارند. چهار سال بعد و این مهاجم اکنون در اوج است و برای پورتو خوش درخشیده و امسال 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از مهره های کلیدی تیم پورتو است که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رساند و توانایی درخشش در این دوره را دارد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

در حالی که این طارمی بود که شانس پیروزی تاریخی ایران را در دیدار مقابل پرتغال در جام جهانی از دست داد، درخشش علیرضا بیرانوند در آن دیدار را نباید فراموش کرد. بیرانوند با مهار پنالتی رونالدو خود را در کانون توجه قرار داد.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار قهرمانی لیگ ایران را کسب کرد، در نهایت راهی اروپا شد تا به رویال آنتورپ بلژیک بپیوندد و همچنان به صورت قرضی در پرتغال در بوآ ویستا حضور داشته باشد، هرچند اخیرا با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده است.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته و پس از روی کار آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر عابدزاده، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی پیش رو دارد، هرچند به نظر می رسد گزینه اول کارلوس کی روش در دروازه باشد. برای دومین تیم ملی بودی متوالی.

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیونگ مین (کره جنوبی)

دکمه بازگشت به بالا