جامعه

تاثیرات مثبت مصرف کلم قرمز بر سلامتی

سبزیجات یکی از مهمترین منابع ویتامین در بدن انسان هستند و لازم است آنها را در یک برنامه غذایی کامل قرار دهید. در این میان مصرف برخی سبزیجات تاثیرات مثبت بیشتری بر سلامت افراد دارد که کلم قرمز یکی از آنهاست.

به گزارش اخبار ما و به گفته دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، کلم قرمز یکی از منابع خوب آنتی اکسیدان ها محسوب می شود که علاوه بر سلامت قلب، فواید بی شمار دیگری برای مصرف کننده دارد.

چشمان خود را تقویت کنید

این کلم رنگارنگ به دلیل داشتن ترکیب لوتئین برای بهبود سلامت چشم مفید است. این دو ماده به طور طبیعی از شبکیه در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند.

بهبود سلامت قلب

این ماده غذایی به ایجاد گلبول های قرمز و دفع سموم از بدن کمک می کند. در نتیجه، عملکرد کلی سیستم گردش خون را بهبود می بخشد. با مصرف یک فنجان کلم قرمز 216 میلی گرم پتاسیم وارد بدن می شود که حدود شش درصد از نیاز روزانه بدن را تشکیل می دهد. مصرف منظم کلم قرمز یکی از راه های ساده برای حفظ سلامت عضله قلب و کنترل حرکات آن است.

لاغری

کلم قرمز سرشار از فیبر است و بنابراین به بدن کمک می کند تا کلسترول غذا را جذب کند. آنتی اکسیدان های موجود در کلم قرمز به تجزیه بافت چربی کمک می کند و انرژی زیادی برای بدن تولید می کند. در نتیجه برای کاهش وزن از این کلم رنگارنگ غافل نشوید. از سوی دیگر، پروبیوتیک های موجود در کلم ترش به سرعت به روند کاهش وزن کمک زیادی می کند.

کاهش کلسترول خون

خوردن کلم قرمز به کاهش کلسترول و اسید اوریک در بدن کمک می کند. زیرا حاوی مقدار زیادی گوگرد است.

پیشگیری از سرطان

کلم قرمز حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به بدن در مبارزه با اثرات مضر رادیکال های آزاد کمک می کند. حتما می دانید که تاثیر این مولکول های مخرب در بدن زمینه را برای بیماری های خطرناکی مانند سرطان آماده می کند. علاوه بر این، کلم قرمز برای جلوگیری از رشد و تکثیر سلول های سرطانی نیز مفید است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

کلم قرمز منبع ویتامین C است و در افزایش قدرت طبیعی بدن و تقویت سیستم ایمنی موثر است. از طرفی آنتی اکسیدان های موجود در این کلم به بهبود فرآیند سم زدایی بدن و همچنین التیام زخم ها و جراحات کمک می کند.

علائم پیری را کاهش دهید

پیری دیر یا زود می آید. مهمترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که آن را به تعویق بیندازیم. آب کلم قرمز حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین های C، E و A است که به آبرسانی پوست و تقویت و حفظ شفافیت طبیعی آن کمک می کند. این ماده غذایی در تولید کلاژن نیز نقش دارد که خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. تولید کلاژن باعث بهبود سلامت پوست و عضلات می شود.

کنترل دیابت

خوردن کلم قرمز در کنترل سطح قند خون موثر است.

استخوان های سالم و قوی داشته باشید

مقدار بالای ویتامین K موجود در کلم قرمز برای سلامت استخوان ها مفید است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا