جامعه

تاثیر «بیمه» بر کاهش وقوع سرقت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیمه را عامل م inثری در کاهش وقوع جرائم به ویژه سرقت دانست.

وقف سرهنگ جلیل در گفتگو با اخبار ما ، وی با اشاره به روز بیمه گفت: برخلاف تصور رایج مبنی بر اینکه بیمه عمدتا به حوادث و بلایا اشاره دارد ، انواع مختلف آن نیز در کاهش جرم و مراجعه به مراکز انتظامی بسیار مثر است.

وی با بیان اینکه یکی از انواع بیمه ها مربوط به بیمه سرقت است ، گفت: شهروندان می توانند از این بیمه ها استفاده کنند که این موارد شامل سرقت خودرو ، سرقت و سرقت خودرو ، سرقت منازل ، سرقت مغازه ها و کارخانه ها ، سرقت ، سرقت تلفن همراه و … است. همچنین می تواند میزان وقوع جرایم مختلف را کاهش دهد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه استفاده از بیمه در کاهش رنج آسیب دیدگان استرس م effectiveثر است ، گفت: اما مهمترین نکته در بیمه اقدامات پیشگیرانه است که حتی می تواند از سرقت جلوگیری کند. هنگام انعقاد قرارداد با یک شرکت بیمه ، کارشناسان شرکت بیمه باید از محل بازدید کرده و تعدادی از شرایط امنیتی را به طرف دیگر منتقل کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از خدمات بیمه ای ممکن است منوط به رعایت الزامات اساسی باشد ، گفت: در این حالت تمام افرادی که از بیمه استفاده می کنند به طور خودکار در خانه ، فروشگاه ، کارگاه و غیره و حداقل در Upgrade چندین سطح حفره های امنیتی پیدا می کنند و باعث کاهش امکان دزدی از آنها.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به پرونده های ارجاع به کلانتری ها گفت: “چندین مورد مراجعه روزانه به کلانتری ها مربوط به سرقت هایی است که به راحتی قابل پیشگیری است. موارد بسیار کمتر بوده است.

وقف افزود: با کمک شرکت های بیمه می توان امنیت را بهبود بخشید و ارجاع شهروندان به مراجع قضایی و انتظامی را کاهش داد. البته این امر مستلزم افزایش ارتباط شهروندان با شرکت های بیمه و افزایش اعتماد هر دو طرف است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در پایان ضمن تبریک روز بیمه افزود: لازم است شرکت های بیمه با روش ها و سبک های خاص کار خود اعتماد به نفس شهروندان را افزایش دهند و زمینه استفاده داوطلبانه از خدمات بیمه را فراهم کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا